Acer ED242QRABİDPX Alınır mı?

Bende öyle bir sıkıntı yok belki ben farketmemişimdir bendeki dezavantaj sol tarafındaki panel hafif kaymış gibi az şerit siyahlık var.

Hangi oyunda test ettiniz? Büyük ihtimal VA panel olduğu içindir.
sanırım VA panel olduğu için renkler çok canlı güzel 144hz akıcılık sağlıyor evet frostbite motorlu battlefield serisinde bir şey yok.. Rainbow six hiç bir sıkıntı yok ama nedense GTA 5 Vrally(bazı haritalar) ve CS-GO da sağa sola baktığımda 2-3 ms ghosting oluşuyor özellikle GTA da hızlı gidiyor isem sağa sola baktığımda tabelalar insanlar ve araçlarda 1-2ms ghost oluyor bulanıklaşma oluyor negatif renkte çok sinir bozucu.

sanırım VA panel olduğu için renkler çok canlı güzel 144hz akıcılık sağlıyor evet frostbite motorlu battlefield serisinde bir şey yok.. Rainbow six hiç bir sıkıntı yok ama nedense GTA 5 Vrally(bazı haritalar) ve CS-GO da sağa sola baktığımda 2-3 ms ghosting oluşuyor özellikle GTA da hızlı gidiyor isem sağa sola baktığımda tabelalar insanlar ve araçlarda 1-2ms ghost oluyor bulanıklaşma oluyor negatif renkte çok sinir bozucu.
Monitör ayarlarından değişik kombinasyonlar denediniz mi? Mesela tepki hızı, daha hızlı veya en hızlıysa normale çekin. Ya da fabrika ayarlarında deneyin.

Aynı soru alınır mı? Fiyat çok uygun gibi... https://www.amazon.com.tr/Acer-ED24...X110_SY165&dpPl=1&dpID=41JlfEPFBlL&ref=plSrch
Kullananlar öneriyor mu acaba?

Arkadaşlar bende aldım bu monitörden ama iade konusunda kararsız kaldım. Kullanan arkadaşlar ışık sızması test fotosu paylaşabilir mi acaba?
Benim üst sağ köşeden karanlık sahnelerde parlama belli oluyor ama test yaptığımda sağ üst köşe normal gözüküyor. Acaba bendekinin her yerinden ışık mı sızıyor anlayamadım. Siyah fon siyah gibi durmuyor parlama var. Normalde film izlerken sadece üst sağ köşeye (sonra görüntü denk gelirse) dikkatli bakınca ışık sızması görünüyor.

Karşılaştırma yapabilmek için rica etsem fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Akşam bir de siyah seviyesini düşürüp yapacağım testi. Buradaki fotoğraflarda standart modda.

Soldaki eski monitörüm fujitsu siemens scaleoview l22w-8.
IMG_20181227_223312_HHT.jpeg
IMG_20181227_183423_HHT.jpeg
IMG_20181227_140454.jpeg
IMG_20181227_140547.jpeg
IMG_20181227_172534.jpeg
IMG_20181227_224825_HHT.jpeg
IMG_20181227_140516.jpeg

Dosya Ekleri

• IMG_20181227_223312_HHT.jpeg
    IMG_20181227_223312_HHT.jpeg
    24,7 KB · Görüntüleme: 45
Hocam merhabalar. Acer ED242QRAbidpx almayı düşünüyordum ancak sizin yorumlarınızı görünce tereddüte düştüm. Hâlâ ghosting sorunu devam ediyor mu? Herhangi bir ayar vs. denediniz mi? Cs go önemli benim için ancak tn panel alıp da kötü renklerle oynamak istemiyorum. Şu an Acer 1125 tl gibi uygun bir fiyatla satılıyor. Acer olmazsa Samsung C24FG73 düşünüyorum ancak aralarında 600tl fark var ve bu farka değer mi emin olamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı