Acer KA242YBI İnceleme

Almadan önce çok araştırdığım, hatta monitörün hakkında Türk kullanıcı yorumu az olduğu için Rusya'daki satış sitelerindeki yorumları çevirerek aldığım monitörü bugün artıları ve eksileriyle anlatmak istiyorum. Monitörü alalı 4 hafta olduğu için bu kısa süreli bir inceleme olmuş olmayacak. Lafı daha uzatmadan artıları ve eksileriyle monitörden bahsetmek istiyorum 🙂

Artıları
+ IPS panel olması. TN panel olan eski monitörüm ile arasında çok ciddi bir renk farkı var.
+ Monitör büyük. 18.5 inch bir monitörden geçen birisi için oldukça büyük geliyor. Alışması birkaç günümü aldı diyebilirim. 🙂
+ Benim gibi AMD kullanıcıları için FreeSync desteği var.
+ Monitör 75 Hz. 60 Hz ile dağlar kadar fark olmasa da, anlaşılabilecek fark var.
+ TN panel olan eski monitörüm de odama gelen güneş ile oyun oynamak işkence oluyordu. Bu monitör ile buna ilaç oluyor diyebilirim.
+ Oldukça şık bir monitör. Çerçeveleri gerçekten çok ince.

Eksileri
- Monitörün en büyük eksiği içinden HDMI kablosu çıkmaması. Acer'in diğer serilerinde de aynı durum var. Ayrıca içinden çıkan VGA kablosu ile en fazla 60 Hz alabiliyorsunuz.
- Monitör sağ ya da sola döndürülmüyor. 5 derece öne, 15 derece de arkaya ayarlanabiliyor.
- Hoparlör yok.
- Monitörden günlük kullanım esnasında çıt sesi gelebiliyor. Daha sonra monitörün arka plastiğine hafif bir temas uyguladığımda da gelebildiğini fark ettim. Bunu eksi olarak nitelendirmemin sebebi eski monitörüm de böyle bir şeyin olmaması, yoksa sürekli olmadığı için alışabildiğim bir durum.
Monitörün birkaç fotoğrafı

06caa993-37fb-4f59-a47e-d3f92ec3d4b7.jpg

3b2a6204-28df-4447-b66e-671e0262f188.jpg

Sonuç: Eğer benim gibi giriş seviyesi bir ekran kartına sahipseniz, sadece rekabetçi oyunlar oynamayıp film izlemek için de bir monitör arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. 4 hafta önce aldığım fiyat olan 759 TL için tam bir F/P ürünü. Monitöre puanım 8/10.

Son düzenleme:
Hocam merhabalar. 1 ay geçmiş sormak istedim. Nasıl memnun musunuz monitörden? İmzamdaki sistemle kullanacağım. Almak istiyorum ama benzer fiyat bandında çok monitör olduğundan kararsız kaldım.

Hocam merhabalar. 1 ay geçmiş sormak istedim. Nasıl memnun musunuz monitörden? İmzamdaki sistemle kullanacağım. Almak istiyorum ama benzer fiyat bandında çok monitör olduğundan kararsız kaldım.

@berkay içöz hocam sistemimiz hemen hemen aynı. 2 ay oldu sistemi alalı. @ElFerrari ile aynı monitörü kullanıyorum. İnceleme için teşekkür ederim kendisine. Söylediği gibi gerçekten çok güzel ve şık bir monitör. PUBG Mobile CS:GO gibi oyunları oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Menüsüde çok zengin. Acer display widget programı ile de monitörü yazılımsal olarak tüm ayarlarını değiştirebiliyorsun. Tavsiye ederim.

@berkay içöz hocam sistemimiz hemen hemen aynı. 2 ay oldu sistemi alalı. @ElFerrari ile aynı monitörü kullanıyorum. İnceleme için teşekkür ederim kendisine. Söylediği gibi gerçekten çok güzel ve şık bir monitör. PUBG Mobile CS:GO gibi oyunları oynuyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Menüsüde çok zengin. Acer display widget programı ile de monitörü yazılımsal olarak tüm ayarlarını değiştirebiliyorsun. Tavsiye ederim.

Merhabalar öncelikle. Peki renk dengesi falan nasıl? Yani filmlerde, oynuyorsanız Single Player oyunlarda iyi mi? İnsan görmediği uzaktan getirteceği bir ürün hakkında İnternet'ten edindiği bilgilere pek inanamıyor. Özellikle alışveriş sitelerinin altındaki yorumlara. Bir de tam olarak hangi site ve satıcıdan aldığınızı belirtirseniz çok memnun olurum. Kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım ama. :D

Merhabalar öncelikle. Peki renk dengesi falan nasıl? Yani filmlerde, oynuyorsanız Single Player oyunlarda iyi mi? İnsan görmediği uzaktan getirteceği bir ürün hakkında Internet'ten edindiği bilgilere pek inanamıyor. Özellikle alışveriş sitelerinin altındaki yorumlara. Bir de tam olarak hangi site ve satıcıdan aldığınızı belirtirseniz çok memnun olurum. Kusura bakmayın biraz başınızı ağrıttım ama. :D.

Film de izliyorum dizi de oyunda oynuyorum. IPS ekran olmasından dolayı net ve canlı görüntüler sunuyor hocam. 75 Hz 1 ms olması bence yeterli. Çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynuyorum tatmin edici görüntü kalitesi var. N11 üzerinden satın almıştım hocam.

Film de izliyorum dizi de oyunda oynuyorum. IPS ekran olmasından dolayı net ve canlı görüntüler sunuyor hocam. 75 Hz 1 ms olması bence yeterli. Çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynuyorum tatmin edici görüntü kalitesi var. N11 üzerinden satın almıştım hocam.

Çok teşekkür ederim. :)

Ps4 icin almayi dusunuyorum. Asus vn247h 60hz 1ms TN panel suanki monitorjm. Ama TN panelin renk yetmezligi canims yak etti. Tavsiye eder misin ? 144hz monitorlere de bakiyorum ayrica. 1800 liraya kadar butce var kısaca amab144hz israf olur ps4 icin diyor heryer. 75 hz 1 ms ips de malum piyasada hem cok yok hem inceleme yok .Kaldim iki arada bir derede. 144hz baktigim monitorler ile ilgili tonla inceleme var ama alan herkes Pc icin almis onlari da. Fikir verebilir misin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı