Acer monitörün garantisinin olmadığını söylüyor

tolga1034

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
26.01.2022 de ACER 27 Predator XB273KSBmiprzx bu ürünü aldım garantiye yollayacağım ama Acer'ı aradığımda ürünün garantisi olmadığını söylediler.
Bu konu hakkında ne yapabilirim? THH'ye versem direkt iade edebilir miyim?

Eğer ürünü Teşhir ürünü vs olarak almadıysanız garantiniz olmak zorunda yasalarca böyledir. Direkt olarak THH ye kanıtlı bir şekilde başvurun. İkinci sorunuz için maalesef iade hakkınız yok.

Aslında duruma göre ayıplı hizmet kapsamına sokulabilir ama daha çok detay lazım.
Ayıplı ürün kapsamına sadece ilk 6 ayda girer diye biliyorum sizinki bunu geçmiş. Ek olarak emin olamamakla birlikte yenilenmiş ürünler içinde minimum 1 sene garanti verilmeli. Dediğim gibi konunun uzmanı değilim belki yanlıştır daha önce araştırırken ki bilgilerimi aktarıyorum. En iyi seçenek THH.

Eğer ürünü teşhir ürünü vs olarak almadıysanız garantiniz olmak zorunda yasalarca böyledir. Direkt olarak THH'ye kanıtlı bir şekilde başvurun. İkinci sorunuz için maalesef iade hakkınız yok.

Benden Acer fatura istiyor faturada seri no yazacak diyor sonra garanti belgesinin resmini istiyor yeniletmek için.

Ayıplı ürün kapsamına sadece ilk 6 ayda girer diye biliyorum sizinki bunu geçmiş. Ek olarak emin olamamakla birlikte yenilenmiş ürünler içinde minimum 1 sene garanti verilmeli. Dediğim gibi konunun uzmanı değilim belki yanlıştır daha önce araştırırken ki bilgilerimi aktarıyorum. En iyi seçenek THH.
Aslında ilk 6 ayda hata çıkması durumunda gizli ayıplı kategorisine giriyor, sonraki dönemde tekrarlayan hatalarda da ayıplı mal kategorisinde değerlendiriliyor. Ama benim bahsettiğim ayıplı mal değil ayıplı hizmet.

Demek istediğim bir alıcı olarak ürünümü garantiye sokturmak için benim mi? Uğraşmam lazım direk satıcıdan garantili olmak zorunda değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı