ACER-N515 bilgisayar mühendisliği için yeterli mi?

Arkadaşlar bir de bu 8 gb ram sizce çok önemli mi yazılım ve oyun için? Oyunlarda yüzde 10 fark olması benim için sorun olmaz.

arkadaşlar bir de bu 8 GB RAM sizce çok önemli mi yazılım ve oyun için? Oyunlarda yüzde 10 fark olması benim için sorun olmaz.

İşlemci ağırlıklı Valorant, LoL gibi oyunlarda fark cok, ekstradan 8 GB artık yavas yavas yetersiz gelmeye başlıyor. En yakın zamanda eklemen faydana olur yani.

Son düzenleme:
Şimdi benim asıl bilgisayarım öldü, önce flasha gerekli olan dosyaları yüklemek lazımmış galiba bunu yapabilecek bilgisayar da kalmadı.
Bunu yapabilecek bilgisayarcı kalmadı derken hepsi böyle yapıyor :D

Arkadaşlar bir de bu 8 gb ram sizce çok önemli mi yazılım ve oyun için? Oyunlarda yüzde 10 fark olması benim için sorun olmaz.
Geleceğe dönük olsun 16 ram yap. Yazılım diyorsun sonuçta.

İşlemci ağırlıklı Valorant, LoL gibi oyunlarda fark cok, ekstradan 8 GB artık yavas yavas yetersiz gelmeye başlıyor. En yakın zamanda eklemen faydana olur yani.
İşlemci ağırlıklı olarak sadece Cs oynarım da AA-AAA oyunlar için sormuştum zaten Cs'de falan 144 fps in üzerine çıkıyor her türlü.
Bunu yapabilecek bilgisayarcı kalmadı derken hepsi böyle yapıyor :D

Geleceğe dönük olsun 16 ram yap. Yazılım diyorsun sonuçta.
Bilgisayarcı yapar da ben bilgisayar demiştim. Rami 16 yapmak istiyorum ama şimdi servis 1000 tl diyebilirmiş. Sizce 16 gb ram yazılım açısından çok önemli mi?

İşlemci ağırlıklı olarak sadece CS oynarım da AA-AAA oyunlar için sormuştum zaten CS'de falan 144 FPS'in üzerine çıkıyor her türlü.

Bilgisayarcı yapar da ben bilgisayar demiştim. RAM'i 16 yapmak istiyorum ama şimdi servis 1000 TL diyebilirmiş. Sizce 16 GB RAM yazılım açısından çok önemli mi?

Valorant LoL gibi oyunlarda 144 üstüne çıkmıyor tek kanalla, CS'de çıkıyor olabilir denemedim. RAM'i illa servise taktirmana gerek yok kendin 500ede halledebilirsin.

Valorant LoL gibi oyunlarda 144 üstüne çıkmıyor tek kanalla, CS'de çıkıyor olabilir denemedim. RAM'i illa servise taktirmana gerek yok kendin 500ede halledebilirsin.
Araştırdım kendimiz taksak da garanti dışına çıkmıyormuş galiba hatta servis takınca ekstra para da istemiyormuş. Servise üstüne kendin ram alıp onlara taktırabiliyormuşuz beleşe.

Arkadaşlar bu konudaki laptop için hangi rami önerirsiniz f/p ve uyumlu olarak?

Arkadaşlar son soruma bakar mısınız?

Son düzenleme:
Bakarızda, içindeki RAM'e göre öneri yapmak lazım. Cihazı alırsan geldikten sonra CPU Z indirip SPD ve memory sekmelerini paylaşıp etiket at, ona göre öneri yaparız.

Geri
Yukarı