Acer New Nitro 5 vs Monster Tulpar T7 v20.2

arifyldrm099

Picopat
Merhaba arkadaşlar, bütçem 10 bin TL. Gaming laptop alacağım umarım, ve bu ikisi arasında kaldım. Monster alırsam 17.3 inç olmalı ve Tulpar kasa olmalı bu şartları sağlayan en ucuz laptop Tulpar T7 v20.2 fakat Monster'ın aşırı fazla şikayeti var. Kuzenimin 6 yıllık Monster laptopu geçen sene anakartını yaktı, ve zamanında 2300 TL'ye almıştı fakat tamir için 2 bin TL istiyorlardı. Bu yüzden Monster almaktan çekiniyorum fakat birkaç duyumuma göre Tulpar serisi daha kaliteli kasaya sahipmiş sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, bütçem 10 bin TL. Gaming laptop alacağım umarım, ve bu ikisi arasında kaldım. Monster alırsam 17.3 inç olmalı ve Tulpar kasa olmalı bu şartları sağlayan en ucuz laptop Tulpar T7 v20.2 fakat Monster'ın aşırı fazla şikayeti var. Kuzenimin 6 yıllık Monster laptopu geçen sene anakartını yaktı, ve zamanında 2300 TL'ye almıştı fakat tamir için 2 bin TL istiyorlardı. Bu yüzden Monster almaktan çekiniyorum fakat birkaç duyumuma göre Tulpar serisi daha kaliteli kasaya sahipmiş sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Sana önerim Lenovo Gaming laptop almanı öneririm performansı gayet iyi.

Merhaba hocam, Acer daha global ve tecrübeli bir üretici. Kendi kasarılını, çoğu bileşenini kendi üreten bir üretici. Kalite ve uzun ömürlülük konusunda giriş seviyesi olan Nitro serisi bile Monster'dan daha kalitelidir diye tahmin ediyorum. Fiyat performansda global üreticilerden iyi olmadığı sürece ben tercih etmem. Ama satış sonrası hizmeti çok başarılı Türkiye'de. Özetlemek gerekirse; daha iyi bir garanti, ömür boyu bakım istiyorsanız Monster. Daha kaliteli malzeme, daha uzun ömürlü bileşenler istiyorsanız Acer. Unutmamak gerek teknoloji şans işidir.

5 10 FPS fark oluyorsa çok da önemli değil. Az önce bir video izledim de arada 30 FPS kadar fark araştırabiliyor.
İmkansız hocam,Apuda bile o kadar fps fark yaratmıyor. 5 fps bile çok zor.
5 10 FPS fark oluyorsa çok da önemli değil. Az önce bir video izledim de arada 30 FPS kadar fark araştırabiliyor.
Sentetik testlerde daha iyi sonuçlar alınır ama oyunlarda İntel tarafında olamaz.

30 FPS biraz fazla oldu da bu linkteki videoyu izleyin. Umarım dediğiniz gibi aradaki fark az olur.

Geri
Yukarı