Acer Nitro 16 AN16-41 çok ısınıyor

Bende açık mı diye merak edip az önce bakmıştım açıklarmış. W11 kurduğumda sadece ayarlarda yüksek performansı seçtim bu bahsedilen ayarlar otomatikte açık geliyor galiba
Bu ayarın açık olmasın rağmen işlemcin Max ayarlarda 80 derece. Çok iyi keşke benim cihazda böyle olabilse.

@ttez Siz dediniz ya farklı oyunda test et diye,şimdi sizinde benimde indirip test edebileceğimiz bildiğiniz düşük boyutlu bir oyun seçelim karşılaştıralım eğer arada çok fark olursa ben cihazı servise gönderirim. Test etmeme yardımcı olur musunuz? Eşit şartlarda test edelim.

Bu ayarın açık olmasın rağmen işlemcin Max ayarlarda 80 derece. Çok iyi keşke benim cihazda böyle olabilse.

@ttez siz dediniz ya farklı oyunda test et diye, şimdi sizin de benim de indirip test edebileceğimiz bildiğiniz düşük boyutlu bir oyun seçelim karşılaştıralım eğer arada çok fark olursa ben cihazı servise gönderirim. Test etmeme yardımcı olur musunuz? Eşit şartlarda test edelim.

Bu videoda bizde ki laptoptan var. İşlemci farkı neredeyse yok sadece düşük güçte daha iyi performans veriyor. Videoda ki oyunlardan yükleyip oradaki verilerle kıyaslayabilirsiniz.
Biraz daha YouTube'da ararsanız birebir bizdeki modelin videosu da vardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar, yeni aldığım Acer nitro 16 AN16-41 model laptopumun Raft'ı oynarken işlemcisinin çok ısındığını farkettim. Bilgisayarın güç modu dengeli modda iken kullanıyorum ayrıca Nitrosense yazılımında dengeli modundayken kullanmama rağmen Raftta en düşük ayarlarda işlemci 80 derecenin altına inmiyor. Size soruyorum bu bilgisayar arızalı mı servise göndereyim mi?
Gayet normal hp victus 16 full yükte 96 görüyor.

Sizinki de normal boşta 80 olsa çok olurdu
Normal değilmiş. Benim cihazın internetteki CS2 sonuçlarına baktım sonra kendim CS2 açtım sonuçlar aynı değil hatta benim fps'im bazen 30-40 fpslere düşüyor. Bu %1 low ve %0.1 low benim cihazda çok düşük. Cihaz ortalama 220-245 arası FPS alması gerekirken ben 160-170 FPS alıyorum ve çatışmalarda FPS bazen 30-40 lara inip tekrar çıkıyor.

Normal değilmiş. Benim cihazın internetteki CS2 sonuçlarına baktım sonra kendim CS2 açtım sonuçlar aynı değil hatta benim fps'im bazen 30-40 fpslere düşüyor. Bu %1 low ve %0.1 low benim cihazda çok düşük. Cihaz ortalama 220-245 arası FPS alması gerekirken ben 160-170 FPS alıyorum ve çatışmalarda FPS bazen 30-40 lara inip tekrar çıkıyor.
Siz ne yaptınız. Bende cihazı 2 gün oldu alalı. cs2 ve valorantı denedim işlemci 95 dereceleri görüyor. Control oyununda denedim yüksek ayarlarda bir sıkıntı olmadı. 70 derece civarıydı. Siz biosu güncelledinizmi. Ben alınca direk güncelledim. 1.20 sürümü ondan olabilirmi acaba.

Siz ne yaptınız. Bende cihazı 2 gün oldu alalı. cs2 ve valorantı denedim işlemci 95 dereceleri görüyor. Control oyununda denedim yüksek ayarlarda bir sıkıntı olmadı. 70 derece civarıydı. Siz biosu güncelledinizmi. Ben alınca direk güncelledim. 1.20 sürümü ondan olabilirmi acaba.
Cs2 160 170 iyi aslında. Ben de 4060 da 165 e sabitledim. 100-160 arasında değişiyor. Ama 40 kişilik oyunda. Masaüstü pc lerde çok daha düşük alıp Drop yiyenler var. Cs2 biraz sıkıntılı.

Geri
Yukarı