Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060 performans testleri

Evet 4 ay geçti hala çok memnunum. Soğutma hala ilk günkü gibi sorunsuz 5-6 yıl çok rahat götürür bu cihaz. Hatta 45 kişilik Nitro 16 kullanıcılar grubumuz var memnun olmayan yok cihazdan :)

Fan ve ızgara temizliğini kolaylıkla yapabilirsin ufak bir kompresörle. Her ay açıp temizliyorum ben sıkıntı yaşamıyorum. 2-3 yıl sonra da serviste macunu rahatlıkla değiştirtebilirsin.

4060 ile 70 arası 10-15 FPS fark var evet benim düşüncem fiyat farklarına değmez.

45-46'lara çıkabiliyorsa bütçen bu cihazı düşünmeden al Victus'lara limitli işlemci ile gelir günümüzde oyunlarda sıkıntı yaratmıyor ama ileride yüksek watt değeri isteyecek oyunlarda FPS problemi yaşanabilir.

Teşekkürlr, 45-46ya kadar çıkabilir miyim bilmiyorum. Eğer çıkabilirsem bu da güzel bir seçenek gibi duruyor.
Çok fazla 4060'lı modeli için inceleme yok sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir inceleme buldum, merak eden arkadaşlar baksın derim.

Evet 4 ay geçti hala çok memnunum. Soğutma hala ilk günkü gibi sorunsuz 5-6 yıl çok rahat götürür bu cihaz. Hatta 45 kişilik Nitro 16 kullanıcılar grubumuz var memnun olmayan yok cihazdan :)

Fan ve ızgara temizliğini kolaylıkla yapabilirsin ufak bir kompresörle. Her ay açıp temizliyorum ben sıkıntı yaşamıyorum. 2-3 yıl sonra da serviste macunu rahatlıkla değiştirtebilirsin.

4060 ile 70 arası 10-15 FPS fark var evet benim düşüncem fiyat farklarına değmez.

45-46'lara çıkabiliyorsa bütçen bu cihazı düşünmeden al Victus'lara limitli işlemci ile gelir günümüzde oyunlarda sıkıntı yaratmıyor ama ileride yüksek watt değeri isteyecek oyunlarda FPS problemi yaşanabilir.

Merhaba ben de nitro 16 kullanıyorum grubunuza katılabilir miyim?

Nihai de değil Yüksek Performans da ayarlı. Arasında bir fark yok diye bunu kullanıyorum genelde.

Eki Görüntüle 1951830

Sense ayarları da bu şekilde.

Eki Görüntüle 1951834
Aynı cihazı 10 gündür kullanıyorum. Cinebench 23 testinde multicore ölçümünde: turbo mod ve maximum fan ayarında 100 derece olarak çalıştı 10 dk boyunca. Test puanları sizinkine yakın ama ısı değerleri sizinkilerden baya yüksek. BEnim soğutma sistemimde sorun olabilir mi acaba?

Aynı cihazı 10 gündür kullanıyorum. Cinebench 23 testinde multicore ölçümünde: Turbo mod ve maximum fan ayarında 100 derece olarak çalıştı 10 dk boyunca. Test puanları sizinkine yakın ama sıcaklık değerleri sizinkilerden bayağı yüksek. BEnim soğutma sistemimde sorun olabilir mi acaba?

Ben bu testi yaptığımda CPU fabrika çıkış gücü olan 60W limiti vardı. 1.15 BIOS güncellemesi ile kalktı bu limit ve 100W'a çıkardı Acer CPU gücünü. Güncelleme sonrası watt değeri arttığı için bende testte 92-98 arası değerler almaya başladım. Sıkıntı yaratacak bir durum değil güzel güç çekiyor CPU bu güce karşılık da ısınıyor.

Ben bu testi yaptığımda CPU fabrika çıkış gücü olan 60W limiti vardı. 1.15 BIOS güncellemesi ile kalktı bu limit ve 100W'a çıkardı Acer CPU gücünü. Güncelleme sonrası watt değeri arttığı için bende testte 92-98 arası değerler almaya başladım. Sıkıntı yaratacak bir durum değil güzel güç çekiyor CPU bu güce karşılık da ısınıyor.

Merhaba hocam bende BIOS 1.15 teyim işlemeci en fazla 68 W çekiyor. İlk zamanlar Cinebench R23'te 16 binli skor alırken şimdi çok defa farklı seçeneklerle denememe rağmen 8 bin civarında alıyorum. Fikriniz var mı bu konuda?

Yeni konular

Geri
Yukarı