Acer Nitro 16 mavi ekran hatası

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp güncelini kurun:

Memtest86 ile RAM testi yapın:

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp güncelini kurun:

Memtest86 ile RAM testi yapın:
Hocam Ramlari şu anda kontrol edemiyorum elimde USB bellek yok. Harici bir şey yapmam gerekli mi?

Belli bir page bozuk ve sistem bu Page'i işlerken çöküyor. O Page'i destekleyen RAM bozuk olabilir, direkt page bozuk ise disk hatası da olabilir. RAM testiyle beraber disklerinin sağlık resimlerini ve yönetim olayları raporunu at.

*HD Tune website // 6.00 sürümünü indir.
* Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Yönetim olayları raporu burada: hatalar.rar

Ancak HD Tune programında hangi sekmeleri atacağımı anlayamadım. Health kısmı bomboş şekilde duruyor herhangi bir yazı yok. Error Scan ve Benchmark testleri yapmam gerekli mi?

Yönetim olayları raporu burada: hatalar.rar

Ancak HD Tune programında hangi sekmeleri atacağımı anlayamadım. Health kısmı bomboş şekilde duruyor herhangi bir yazı yok. Error Scan ve Benchmark testleri yapmam gerekli mi?

Ekran görüntüsü atar mısın? F: Diskin bozukmuş, muhtemelen sisteme ek olarak taktığın bir USB ya da harici bir disk olabilir. RAM'lerini de kontrol et.

Elimde Flash Bellek şu anda olmadığı için kontrol edemiyorum. Yarın testleri yapacağım. Windowsun kendi bellek tanılama özelliğini kullandım ancak tararken herhangi bir sıkıntı göremedim.

Dosya Ekleri

• hdd2.png
    hdd2.png
    80,8 KB · Görüntüleme: 10
  • hdd1.png
    hdd1.png
    140,4 KB · Görüntüleme: 9
Elimde Flash Bellek şu anda olmadığı için kontrol edemiyorum. Yarın testleri yapacağım. Windows'un kendi bellek tanılama özelliğini kullandım ancak tararken herhangi bir sıkıntı göremedim.

5.75 sürümünü değil, 6.00 sürümünü indir diye özellikle belirttim. SK Hynix diskin NVMe olduğu için 5.75 sürümlü HD Tune desteklemiyor kendisini. Sisteme ek olarak taktığın bir disk var mı? Ki önemli değil son raporlaması neredeyse 20 gün önceden. 30 Mart'ta takıp çıkarmışsın.

5.75 sürümünü değil, 6.00 sürümünü indir diye özellikle belirttim. SK Hynix diskin NVMe olduğu için 5.75 sürümlü HD Tune desteklemiyor kendisini. Sisteme ek olarak taktığın bir disk var mı? Ki önemli değil son raporlaması neredeyse 20 gün önceden. 30 Mart'ta takıp çıkarmışsın.
Bir kaç Flash bellek taktım ancak hep kullandığım flash bellekler.
Gözümden kaçmış 6.00 görsellerini ekledim.

Dosya Ekleri

• hdd3.png
    hdd3.png
    45,5 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı