Çözüldü Acer Nitro 16 NH.QLKEY.001 şarja takıldığında SSD hızı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Kingston KC3000 1 TB SSD taktım laptopa. Diğer diskteki tüm verileri buraya klonladım. İlk yaptığım hız testinde 6900 okuma 500 yazma sonucunu verdi CrystalDiskMark'ta. Laptopu tekrar açtığımda iki diskinde okuma yazma hızı 3000'lerde geziyor. Laptopu şarja taktığımda Kingston SSD'nin okuma yazma hızı 800'lere, laptopun kendi içinde gelen SSD'nin okuma yazma hızı ise 7000/1000 oluyor. Sorun nedir anlamadım ve şarja takınca performans artacağına birinin azalıp diğerinin artması çok saçma geldi.

Acer Nitro 16 nh. Qlkey. 001 laptop modeli.

HFS512GEJ9x125n laptopun kendi SSD'si.

Çözüm
PCI E'nin bağlantı tasarrufu ayarlarını bir kontrol etmenizi öneririm. Denetim Masası, Güç Planları.
1710343847748.png
PCI E'nin bağlantı tasarrufu ayarlarını bir kontrol etmenizi öneririm. Denetim Masası, Güç Planları.
Eki Görüntüle 2139986
Hocam prize takılı modda en fazla güç tasarrufu seçeneğindeymiş. Ayarı yapıp tekrar test yaptığımda düzelmedi ama yeniden başlattığımda okuma 7000'e çıktı ama yazma hızı dahada geriledi 400'lerde şu an. Bir de buna çare bulsanız daha bir şey istemem çok sağ olun.

Hocam prize takılı modda en fazla güç tasarrufu seçeneğindeymiş. Ayarı yapıp tekrar test yaptığımda düzelmedi ama yeniden başlattığımda okuma 7000'e çıktı ama yazma hızı dahada geriledi 400'lerde şu an. Bir de buna çare bulsanız daha bir şey istemem çok sağ olun.
Depolama aygıtınızın sıcaklığını bir kontrol eder misiniz? Ne ilginç bir şeymiş o ya?

Geri
Yukarı