Acer Nitro 5 2022 laptopta ışık sızması normal mi?

BasillPrice

Hectopat
Daha fazla  
Cihazım Acer Nitro 5 AN515-58-79YK ve IPS bir panele sahip. İlk defa IPS panele sahip bir laptobum bulunuyor ve satın alana kadar IPS panellerdeki sızma olayını bilmiyordum. Daha öncesinde görmediğimdem soruyorum, bu sızma sizce normal mi yoksa gereğinden fazla mı? (Kamerada bir tık daha fazla görünmüş, buna göre değerlendirirseniz sevinirim.)

Dosya Ekleri

• 20230224_195925.jpg
    20230224_195925.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 113
Resimde gördüğüm manzara oldukça kötü. Cihaz yeni alındıysa onarım falan istemeyin direk değişim isteyin.

Cihazım Acer Nitro 5 AN515-58-79YK ve IPS bir panele sahip. İlk defa IPS panele sahip bir laptopum bulunuyor ve satın alana kadar IPS panellerdeki sızma olayını bilmiyordum. Daha öncesinde görmediğimdem soruyorum, bu sızma sizce normal mi yoksa gereğinden fazla mı? (Kamerada bir tık daha fazla görünmüş, buna göre değerlendirirseniz sevinirim.)

Nitrocuların genel sorunu. Forum da bin Nitro panel konusu var.

IPS panellerin %99'unda olur. Kamerada daha kötü çıkar. Normal kullanımda rahatsız etmiyorsa bir sorun teşkil etmez. Hatta o kadar normalleşti ki sorun olarak bile algılanmıyor.

Bir tık fazla gibi ama kamerayla çekerken çok daha fazlaymış gibi gözükür. Siyah ekran geçişlerinde göze batmıyor ve rahatsız etmiyorsa normaldir. Cihaza değişim isteseniz gelen cihaz daha kötü olabilir veya ölü piksel falan çıkabilir. Rahatsız etmiyorsa hiç uğraşmayın.

Bende de aynı model var 1.13 BIOS sürümüne güncellemenizi öneririm. BIOS güncellemeri ile panel ışıklandırması ve panel ayarları ile alakalı güncellemeler yapıldı.

Normal sayılır, Acer Nitro serisinde hep şikayet edilen bir şey. IPS panellerin çoğunda da olur. Kamerada fazla gözükmesi normal fakat siyah ekran dışında rahatsız etmiyorsa sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı