Acer Nitro 5 alındıktan sonra ne yapılmalı?

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Evet, Windows 11 olarak kullanın. Performans olarak daha iyi 12500H için.

Hocam çok rahatsız ettim şimdi ben ne yapacağım NVIDIA GeForce Experience falan mı indireyim bir de Intel'i kullanıyor bu ne yapacağız?

IMG-20230414-WA0003.jpeg

Windows 11 olarak kullanın hocam Windows 10 için driverlar uyumsuzluk gösterebilir.

İleride sistem yavaşlığını hissederseniz RAM yükseltmesi ilaç gibi gelecektir bu devirde 8 GB RAM yetersiz olmaya başladı. Yükseltme düşünürseniz tekrar sitede sisteminizdeki mevcut RAM ile uyumlu RAM bulmak için konu açarsınız daha iyi olur.
Yeni bilgisayarınız hayırlı olsun sağlıklı günlerde kullanın.

Sağ olun.

Hocam çok rahatsız ettim şimdi ben ne yapacağım NVIDIA GeForce Experience falan mı indireyim bir de Intel'i kullanıyor bu napacaz.
IMG-20230414-WA0003.jpeg

Sağ olun.

Bir de boşta 4 GB RAM kullanımı neden böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok rahatsız ettim şimdi ben ne yapacağım NVIDIA GeForce Experience falan mı indireyim bir de Intel'i kullanıyor bu napacaz.Eki Görüntüle 1739730

Sağ olun.

Bir de boşta 4 GB RAM kullanımı neden böyle.

Her şey normal. NVIDIA için driverı kurun yeter. Masaüstünde Intel'i kullanır zaten. MUX yok cihazda.

Hocam çok rahatsız ettim şimdi ben ne yapacağım NVIDIA GeForce Experience falan mı indireyim bir de Intel'i kullanıyor bu ne yapacağız?

Experience üstünde driver kurun. Sistem yüke göre ekran kartını ayarlar. Denetim Masası'ndan genel tercihi şu şekilde yapabilirsiniz;

1681477852454.png

Boşta RAM kullanımı normal.

Buradan diğer sürücüleri kurabilirsiniz.

@Astiva yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğini seçtiğimizde her uygulamada harici ekran kartını mı kullanacak?

Algoritmasını tam bilmiyorum, eskiye göre daha düzgün çalışıyor otomatik seçim fakat ben oyunlarda kesin kullanım için açık kullanıyorum. İhtiyaç yoksa dahiliyi kullanır.

Driverları kurduktan sonra NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini yani ekran kartını seçin. Word Excel Chrome gibi küçük uygulamalarda Intel grafik kartını kullanır NVIDIA kullanmaz hocam yüksek işlem gereken çizim uygulamaları, render uygulamaları veya oyunlara girdiğinizde otomatik olarak NVIDIA ekran kartını kullanır. Bir oyun yükleyip oyun arka plana alıp Görev Yöneticisi'nden değerlere baktığınızda böyle olduğunu görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı