Acer Nitro 5 AN515-45 ışık sızması

Bütçe
15000

Bedy

Hectopat
Daha fazla  
Işık sızması mevcut. Sonradan oluştu. Servise gidip geldi, ışık sızması oluştu. Bu ışık sızması artar mı? Yanlış anlamayın ama cidden soğudum üründen. Çok uğraştım, alalı 2 ay oldu, kullanalı 4 gün oldu. İade talebi mi oluşturayım yoksa onarım mı talep edeyim? Üniversite öğrencisiyim, laptop işime geliyor ama iade edersem evde olduğum için kasa almayı değerlendiririm.

Şimdi dostlar, bir öneriniz var mı? Varsa nedir? Servis mi, tüketici hakları mı? Onarım mı, iade mi, değişim mi?

20220104_211130.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Işık sızması mevcut. Sonradan oluştu. Servise gidip geldi, ışık sızması oluştu. Bu ışık sızması artar mı? Yanlış anlamayın ama cidden soğudum üründen. Çok uğraştım, alalı 2 ay oldu, kullanalı 4 gün oldu. İade talebi mi oluşturayım yoksa onarım mı talep edeyim? Üniversite öğrencisiyim, laptop işime geliyor ama iade edersem evde olduğum için kasa almayı değerlendiririm.

Şimdi dostlar, bir öneriniz var mı? Varsa nedir? Servis mi, tüketici hakları mı? Onarım mı, iade mi, değişim mi?

Eki Görüntüle 1261472

IPS panelde ışık sızması %99.9 olur. Sorun yok. Zaten fotoda 2-3 kat daha fazla gözüküyor. Eğer normal kullanımda rahatsız etmiyorsa sorun yoktur. Servisten önce de ışık sızması vardır fark etmemişsinizdir. IPS panellerde farz gibi bir durum bu.

1 ay önce aldığım ASUS TUF da da vardı bendeki bu kadar değildi aslında. Can sıkar o kadar para verip böyle olması. ASUS diyor ki garantiye girer ama değişim ya da iade için yollayın inceleyelim dedi. IPS'ler de normal diyorlar. Hepsiburada üzerinde 14 günümde mevcuttu. Sonra şikayet var sitesinden tüm markaları incelediğimde değiştirilir bile olmaması imkansıza yakınmış onu gördüm. Zaten forumda nice konu var bununla ilgili. Yani sadece laptop değil IPS kullanan değişim yaptırabilirsen deneyebilirsin ama iadeye yanaşıyorlar. Ki parlaklığı bir tık kısınca kapkaranlık odada olmazsam belli bile olmuyor ama hak veriyorum can sıkıcı bir durum. Karar senindir. Ben göndermedim 14 gün hakkım olmasına rağmen.

IPS panelde ışık sızması %99.9 olur. Sorun yok. Zaten fotoda 2-3 kat daha fazla gözüküyor. Eğer normal kullanımda rahatsız etmiyorsa sorun yoktur. Servisten önce de ışık sızması vardır fark etmemişsinizdir. IPS panellerde farz gibi bir durum bu.
Bir de laptopun ekranının kenarlarına kullanırken çok fazla baskı uygulama. Ne karar sert davranırsan o kadar artacaktır sızma ya da yenileri oluşacaktır. Ben odamı başka muhite taşıdıkça taşınmadan mıdır paketlenmemden midir bilmiyorum, biraz daha artıyor sızmalar sanki. Yoksa masada katiyen kenarlarına basınç uygulamam.

Işık sızması normal bir durum olabilir fakat bu üründeki sızma çok fazla. Panel değişimi talep edebilirsiniz cihazdan vazgeçmek istemiyorsanız.

Eki Görüntüle 1261472
Hocam belki garip bir şeye takılıyorum ama tüm Nitro serisinde klavye ve ışığı kırmızı değil mi?
Benimki kırmızı ondan merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı