Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ CS:GO Düşük FPS

byemrekara

Decapat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ modelli laptobu kullanmaktayım. CS GO'da FPS düşüyor ve anlık takılmalar oluyor. Ekran kartı işletim sistemi güncel. Ne yapmam lazım, neden olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
kasa açınca garantiden çıktığı için değiştiremiyorum yoksa değiştiricem direk. Bu arada yeni bios sürümü gelmiş 1.29 eğer indirip denersen buraya deneyimlerini yazabilir misin ?
Açıkçası ben hdd takarak garantiden devredışı bıraktım sözde ama bende zaten garanti bandı yoktu kasada bunu nasıl anlıycaklar orasıda muamma. Ama acer servisi hakkında hiç iyi şeyler okumamıştım o yüzden umursamayıp açtım kasayı.

Bios güncellemesini yapmadım bekletiyorum bende anladığım kadarıyla güncellenen 2 şey var birisi işlemci microcode u diğeri ise cve diye güvenlikle ilgili bişey sanırsam. for 20H1 dediği ise windows 10 a gelicek yeni bi özellik. Güncellediğim zaman buraya yazarım.

Acer forumunda birinin dediği tuhaf bişey ama bende denedim ve şaşırdım. Oyunlarda max fana alıp girerim hep coolbost açık cs de hep 93 leri görürdü. Demişlerki coolbost kapatınca bilgisayar daha serin çalışıyor. Gerçektende coolbost kapatıp girdim yine max fanda ve genel anlamda daha serin çalıştı anında 93 olan işlemci çok geç 93 leri gördü ve ortalamaya vurunca serin çalıştı çok tuhaf.

Son olarakta Arctic Mx4 macun söyledim salı gelir muhtemelen onu yeniliycem dışardan baktığımda fanın tozlandığını görüyorum fanları temizliycem bide sanırsam arkada hava çıkışı gerçekleşen ızgara tıkanmış eskisi gibi hava vurmuyor dışarı bununla ilgili bir video izlemiştim bırakayım sizde anlarsınız durumu. Macun fan ve ızgara temizliği sonrası ısınmanın ortadan kalkıcağını düşünüyorum.

EDİT: Bahsettiğim video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Termal macun değiştirdiğinde sıcaklık farklarını buraya yazarsan sevinirim bende değiştirmeyi düşünüyorum.

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Termal macun değiştirdiğinde sıcaklık farklarını buraya yazarsan sevinirim bende değiştirmeyi düşünüyorum.
Tamamdır sanırsam ürün kargoda bekliyorum videodaki gibi ızgara temizlemeyede çalışıcam çünkü arkadan gerçekten hava atmıyo bilgisayar umarım elde kalmaz :D

Tamamdır sanırsam ürün kargoda bekliyorum videodaki gibi ızgara temizlemeyede çalışıcam çünkü arkadan gerçekten hava atmıyo bilgisayar umarım elde kalmaz :D
Bende de xigmatek pti g36 termal macun var bende değiştiricem. Undervolt yapmama rağmen sıcaklıklar yüksek olduğu için yine thermal throttling yapıyo işlemci.

Bende de xigmatek pti g36 termal macun var bende değiştiricem. Undervolt yapmama rağmen sıcaklıklar yüksek olduğu için yine thermal throttling yapıyo işlemci.
undervolt bende yapıyordum fakat fan temiz ve macun kaliteli olmadan undervolt işe yaramıyor açıkçası. Bende şöyle işe yarıyo undervolt yapmazsam cs de droplar yaşıyorum thermal throttle veya power throttle olmasada çok değişik bir bilgisayar paramı çöpe atmış gibi hissediyorum.

Bir daha asla acer almam. Böyle lanet kalitesiz bi ürün görmedim, aldığım günden beri problem.
Merhabalar macunlama ve temizlik şimdi bitti sonuç bayaa iyi.

İlk önce fanı temizledim diş fırcasıyla bayaa tozluydu temizleindi e arkadan hava çıkışı arttı bayaa. Fakat videodaki gibi ızgarayı sökmedim pinler çok ince bizde fanın bağlandığı kablolar falan risek giremedim. Termal macunu sürdüm ekran kartı vramlarinin pembe kalın macununa dokunmadım ve kapadım.

Cs de 94 gören pc şuan cs de 80 görüyor ( hep max fanda oynarım) boşta ise yine ilk açılış 35 falan sonrası 38 40 arası. bayaa mutlu oldum .

Undervolta gelirsek benim i5 9300h -0.125 de mavi yiyo. bende -0.120 aldım 1990 puan cinebecnh aldı ve test boyunca max 84 gördü ortalama 80 diyebilirim.

tavsiyem çok dikkatli olun. bataryanın bağlantısını kesin önce ve anakarta tornavida vs. değdirmemeye çalışın. Eğer yapamam diyosanız riske girmeyin.

EDİT: riske girerseniz sorumluluk kabul etmiyorum. deneyimlerimi aktardım benim cihazım garanti dışı kaldı bunuda belirteyim. (vidalar boyalı)

Son düzenleme:
Merhabalar macunlama ve temizlik şimdi bitti sonuç bayaa iyi.

İlk önce fanı temizledim diş fırcasıyla bayaa tozluydu temizleindi e arkadan hava çıkışı arttı bayaa. Fakat videodaki gibi ızgarayı sökmedim pinler çok ince bizde fanın bağlandığı kablolar falan risek giremedim. Termal macunu sürdüm ekran kartı vramlarinin pembe kalın macununa dokunmadım ve kapadım.

Cs de 94 gören pc şuan cs de 80 görüyor ( hep max fanda oynarım) boşta ise yine ilk açılış 35 falan sonrası 38 40 arası. bayaa mutlu oldum .

Undervolta gelirsek benim i5 9300h -0.125 de mavi yiyo. bende -0.120 aldım 1990 puan cinebecnh aldı ve test boyunca max 84 gördü ortalama 80 diyebilirim.

tavsiyem çok dikkatli olun. bataryanın bağlantısını kesin önce ve anakarta tornavida vs. değdirmemeye çalışın. Eğer yapamam diyosanız riske girmeyin.

EDİT: riske girerseniz sorumluluk kabul etmiyorum. deneyimlerimi aktardım benim cihazım garanti dışı kaldı bunuda belirteyim. (vidalar boyalı)
Videoda ızgarayı da temizliyo sen o kısmı mı temizlemedin ? anladığım kadarıyla fanları sökmedin dimi ? Oyunlarda sıcaklıklar nasıl gta 5 pubg warzone vs. deneyimlerini yazabilir misin ? Geri döndüğün için çok teşekkür ederim bu arada.

Videoda ızgarayı da temizliyo sen o kısmı mı temizlemedin ? anladığım kadarıyla fanları sökmedin dimi ? Oyunlarda sıcaklıklar nasıl gta 5 pubg warzone vs. deneyimlerini yazabilir misin ? Geri döndüğün için çok teşekkür ederim bu arada.
aynen ızgara kısmını temizlemedim fanları sökmedim. ama fanların üstündeki tozu aldım komple ona rağmen arkadan attığı hava bayaa arttı ızgarayıda temizlesem buz kalcak heralde :d
gta V 81 gördüm maks. cs de 79 ama tabi kısa kısa bakındım detaylı testleri yarın yapıcam bildiririm yarın. birde sanırsam macunu kalın sürdüm umarım sıkıntı olmaz
Şimdi yaklaşık 2 - 2.30 saatlik cs sonrası bildireyim bulunduğum oda sıcak ona rağmen maks. 88 gördü o da bi andı gerisinde max 84 gördü hep. drop vs. yemedim. kasada eskisi kadar ısınmıyo ekran kartının olduğu kısım biraz ısınıyo o kadar ekran kartımda sanırsam maks 70 gördü. Genel olarak böyle. Macunu ince sürmeye dikkat edin ben kalın sürdüm sanırsam idle halde sıcaklık değişmedi bzen anlık ısınıyo hatta.

Son düzenleme:
aynen ızgara kısmını temizlemedim fanları sökmedim. ama fanların üstündeki tozu aldım komple ona rağmen arkadan attığı hava bayaa arttı ızgarayıda temizlesem buz kalcak heralde :d
gta V 81 gördüm maks. cs de 79 ama tabi kısa kısa bakındım detaylı testleri yarın yapıcam bildiririm yarın. birde sanırsam macunu kalın sürdüm umarım sıkıntı olmaz

Şimdi yaklaşık 2 - 2.30 saatlik cs sonrası bildireyim bulunduğum oda sıcak ona rağmen maks. 88 gördü o da bi andı gerisinde max 84 gördü hep. drop vs. yemedim. kasada eskisi kadar ısınmıyo ekran kartının olduğu kısım biraz ısınıyo o kadar ekran kartımda sanırsam maks 70 gördü. Genel olarak böyle. Macunu ince sürmeye dikkat edin ben kalın sürdüm sanırsam idle halde sıcaklık değişmedi bzen anlık ısınıyo hatta.
sıcaklıklar baya düşmüş sevindim adına ayrıca teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı