Acer Nitro AN515-54 düşük performans veriyor

h4rmes

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz Acer Nitro AN515-54. Özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde çok konu gördüm ve hepsinin ortak noktası genel olarak 8 GB Ram olmasıydı. Çift kanal 16 GB kullanarak performansınızı çok daha arttırabilirsiniz. Eğer alabilirseniz bilgisayarınızda takılı ram'den 1 adet daha alın.

Bu şekilde çok konu gördüm ve hepsinin ortak noktası genel olarak 8 GB RAM olmasıydı. Çift kanal 16 GB kullanarak performansınızı çok daha arttırabilirsiniz. Eğer alabilirseniz bilgisayarınızda takılı RAM'den 1 adet daha alın.

Sence böyle bir bilgisayarda 50 FPS almasının sebebi tek kanal RAM mi? Komik.
Cihaz Acer Nitro AN515-54. Özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?

Dostum Riot desteğe mesaj at onlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Olmadı bir format dene belki işe yarar.

Sence böyle bir bilgisayarda 50 FPS almasının sebebi tek kanal RAM mi? Komik.

Dostum Riot desteğe mesaj at onlar daha iyi yardımcı olacaklardır. Olmadı bir format dene belki işe yarar.
Arkadaşım 2060 sistem topladı tek kanalda 100-90 FPS'leri görürken çift kanal 16 GB ram'e geçince 400 FPS civarı almaya başladı. Komiklik bir olay yok. Olabilitesi yüksek bir şey söylüyorum. Eğer söylenen şeyler çalışmazsa donanımsal olarak bakmak lazım olaya. Her ota ...a da format önermek moda olmuş zaten.

Arkadaşım 2060 sistem topladı tek kanalda 100-90 FPS'leri görürken çift kanal 16 GB RAM'e geçince 400 FPS civarı almaya başladı. Komiklik bir olay yok. Olabilitesi yüksek bir şey söylüyorum. Eğer söylenen şeyler çalışmazsa donanımsal olarak bakmak lazım olaya. Her ota...a da format önermek moda olmuş zaten.

Tamam tek kanal RAM'den çift kanal RAM'e geçince FPS artmıyor demiyorum fakat buradaki sorun o değil. 1650'li laptopta 50 FPS almasının sebebi tek kanal RAM mi? Mining virüsü olabilir sistemde veya farklı bir virüs. Riot'un söyledikleri işe yaramazsa format çek bir dedim. Adam akıllı okusan anlardın.

Laptop 2. El mi yoksa sıfır olarak mı aldınız?

Valorant'da iken GPU %40 ile %50 kullanımda iyi bir değer midir?
CPU kullanımını atabilirmisin oyun oynarken?
Acer'i kimseye tavsiye etmem. Bende kullanıyorum. Bir kaç ay kullandıktan sonra ani ısınmalar ve oyunlarda fps düşüşü vb. sorunlar yaratıyor. Nedenini bende bilmiyorum. Parçalarında sorun olma ihtimali var mı ?
İçini aç ve tozunu temizleyip termal macunu değiştirmeyi dene, bi de içine bir şey felan mı kaçırdın?

CPU kullanımını atabilirmisin oyun oynarken?

1621194450937.png
İçini aç ve tozunu temizleyip termal macunu değiştirmeyi dene, bi de içine bir şey felan mı kaçırdın?
Kaçırmış olabilirim ama aldığımdan beri böyle. Çok da eski değil 6-7 ay olmuştur.

Geri
Yukarı