Acer Nitro AN515-54 düşük performans veriyor

h4rmes

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz Acer Nitro AN515-54. Özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'nuz ve GPU'nuz gereğinden aşırı ısınyor. Biligisayarın tozunu temizleyip termal macunu değiştirmeyi deneyin, bir de bilgisayarın güç tasarufu modunda olmadığından emin olun, bir de bilgisayara bir virüs taraması yapmayı deneyin.

Denetim Masası > Güç Seçeneklerine girin ve yüksek performansı seçin. İşlemciniz ve Ekran kartınız çok ısınıyor az kullanımda bile. İyiye işaret değil. Arkadaşların dediği gibi fanları temizlemelisiniz.
Hiçbiri olmazsa formatı deneyin. Virüs girmiş olma ihtimali de var. O da olmazsa Acer Yetkili servisine başvurun.

Bu şekilde çok konu gördüm ve hepsinin ortak noktası genel olarak 8 GB RAM olmasıydı. Çift kanal 16 GB kullanarak performansınızı çok daha arttırabilirsiniz. Eğer alabilirseniz bilgisayarınızda takılı RAM'den 1 adet daha alın.

Bende aynı cihazı tek kanal RAM ile kullanıyorum ve en az 80 FPS görüyorum. Haklısınız tek kanal RAM rekabetçi oyunlarda düşük FPS'ye sebep oluyor ama bu kadar düşük olmasına sebep olmaz.
Kaçırmış olabilirim ama aldığımdan beri böyle. Çok da eski değil 6-7 ay olmuştur.
CoolBoost modu açık mı?

Cihaz Acer Nitro AN515-54. Özellikleri: 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı, Intel Core i5 9300H CPU. Valorant'ta en fazla 60 FPS alıyorum. Çok belirsiz bir FPS değeri var, bu 10'lara 20'lere falan düşüyor genellikle. Bu laptopun bu değerleri vermesi normal mi? Eskiden Counter-Strike'ta da aynı şey oluyordu. Aldığımdan beri iddia edilenden çok düşük bir FPS değeri alıyorum. Nedeni nedir?
9300H ısınan bi işlemci ısı değerlerini kontrol edin.

Bende aynı cihazı tek kanal RAM ile kullanıyorum ve en az 80 FPS görüyorum. Haklısınız tek kanal RAM rekabetçi oyunlarda düşük FPS'ye sebep oluyor ama bu kadar düşük olmasına sebep olmaz.

CoolBoost modu açık mı?
CoolBoost modu başından beri açık değilmiş şu an açtım sıcaklık değerleri gayet iyi gözüküyor teşekkürler.

Geri
Yukarı