Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ CS:GO Düşük FPS

byemrekara

Decapat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ modelli laptobu kullanmaktayım. CS GO'da FPS düşüyor ve anlık takılmalar oluyor. Ekran kartı işletim sistemi güncel. Ne yapmam lazım, neden olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de var a.

Reis ben garantiye gönderiyorum, FPS düşmesi ve cızırtı problemi için. Sende de var mı klavyenin sol tarafında ince bir cızırtı?

Bende de var aynı sesten Acer laptop. HDD'si ne sizin? Galiba HDD'den geliyor ve bende de FPS düşmesi sorunu var.
Arkadaşlar aynı sorun bende de var ve benimki de Acer tiz ince ses cızırtı gibi ve FPS dropta var ne yaptıysam çözemedim en kötü oyunda bile FPS drobu yaşıyorum.

Bende de var a.

Bende de var aynı sesten Acer laptop. HDD'si ne sizin? Galiba HDD'den geliyor ve bende de FPS düşmesi sorunu var.
Arkadaşlar aynı sorun bende de var ve benimki de Acer tiz ince ses cızırtı gibi ve FPS dropta var ne yaptıysam çözemedim en kötü oyunda bile FPS drobu yaşıyorum.
Bende hdd yoktu fakat cızırtı sesi vardı. Bobinlerden gelen bir ses olabilir iadeye gönderdim. Fps droplar genelde driver kaynaklı oluyor. Driverları güncel tutmaya bak. Senin hangi model? Özellikleri ne?

https://www.hepsiburada.com/asus-fa...ir-bilgisayar-p-HBV00000TYK6Y?magaza=Teknorya

AMD dört bin işlemcilerden sonra böyle bir PC düştü piyasaya fikirlerniz nedir? İade alırsam bununla değiştirmeyi planlıyorum. 60Hz bu arada anladığım kadarıyla da i7 9750 ile kapışır bir işlemci diyorlar

GTX 1650 Ti ve R5 4600H
Bence fiyat çok iyi; Hemen al.
Ryzen 3.nesilde geride kalmıştı o yüzden Intel aldım. Ama Ryzen 4.nesil, Intel 10. Nesili geride bıraktı.
Tekli çekirdek ve çoklu çekirdek performansı i7 9750H'a göre daha iyi,
Multicore Cinebench R20;

IMG_20200523_234702.jpg

Singlecore Cinebench R20;

IMG_20200523_234648.jpg

Şu an Intel aldığıma pişman oldum.🙄

GTX 1650 Ti ve R5 4600H
Bence fiyat çok iyi; Hemen al.
Ryzen 3.nesilde geride kalmıştı o yüzden Intel aldım. Ama Ryzen 4.nesil, Intel 10. Nesili geride bıraktı.
Tekli çekirdek ve çoklu çekirdek performansı i7 9750H'a göre daha iyi,
Multicore Cinebench R20;

Eki Görüntüle 571711

Singlecore Cinebench R20;

Eki Görüntüle 571712

Şu an Intel aldığıma pişman oldum.🙄
iade alabilirsem ve o zamana kadar fiyatı yükselmezse hemen alırım. 60 Hz biraz düşündürücü :) bu konuda içime su serpecek bir bahane bulursam iyi olacak.

iade alabilirsem ve o zamana kadar fiyatı yükselmezse hemen alırım. 60 Hz biraz düşündürücü :) bu konuda içime su serpecek bir bahane bulursam iyi olacak.
Gtx 1650 ti kullanarak CS-GO ve PUBG lite dışında 120 Fps üstü alamayacaksınız.
E-sporcu gibi düşünmemek lazım.😏
60 Fps alıp akıcılığı sağladıktan sonra benim içim hep rahat.
Ama bu fiyata en iyisi bu sanırım.
Biraz beklerseniz yüksek Hz değerlerine sahip, daha pahalı modellerde gelir,diye düşünüyorum.

Gtx 1650 ti kullanarak CS-GO ve PUBG lite dışında 120 Fps üstü alamayacaksınız.
E-sporcu gibi düşünmemek lazım.😏
60 Fps alıp akıcılığı sağladıktan sonra benim içim hep rahat.
Ama bu fiyata en iyisi bu sanırım.
Biraz beklerseniz yüksek Hz değerlerine sahip, daha pahalı modellerde gelir,diye düşünüyorum.
acer içimi yakıyor hocam.. ne umutlarla almıştım bir bilsen. Çok yüksek fpslerde gözüm yoktu fakat kronik arızalar içimi yaktı

eğer bütçe varsa msi derim. çünkü diğerleri malumun. Ben alırken f/p ye dikkat ettim 5 e i5 9300h ve 1650 aldım ama :( aynı paraya i5 ve 1050 alan arkadaşın pcsi buz gibi çalışıyo :(

Bu arada ben v1.29 a güncelledim bios 1.30 gelmiş

yeni panel desteği ve
2.Fix linux sku BIOS boot up menu issue.

böyle bişey fixlemişler ne demek bilmiyorum açıkçası
Linux da bios ekranına girmekte sıkıntı yaşamış olabilirler. Bu panel desteği tam olarak ne oluyo fikrin varmı ?

Geri
Yukarı