Acer Nitro 5 AN515 54 ekran kartı kullanımı

Cillian

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515 54 cihaza sahibim. Özellikleri i5 9300H GTX1650 16 GB RAM.
Ekran kartı kullanımında problem var. Özellikle PUBG ve GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı çok dengesiz. Aynı özelliklerde olan farklı cihazlara baktığımda benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. İki kere garantiye gönderdim donanım sorunu bulunmadı. Heryere baktım çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Hangi ayarlarda oyunu oynuyorsunuz ? Aynı bilgisayardan bende de var baktığımda benimki de aynı görünüyor.
Msaa: kapalı kenar yumuşatma: en yumuşak diğer ayarların hepsi çok yüksek
Bilgisayar da anlayamadığım bi dengesizlik var. Pubg oyununda da sürekli 99 değil 80 70 hatta bazen 65 e düştüğü oluyo. Gta 5 oyununda bu problem daha fazla çok fazla değişken kullanım sadece oyuna ilk girdiğim zaman 90 ları görüyorum. Sonrasında hep 80 70 hatta 65 gördüm. Bu arada ekran kartı kullanımından bahsediyorum.

Acer Nitro 5 AN515 54 cihaza sahibim. Özellikleri i5 9300H GTX1650 16 GB RAM.
Ekran kartı kullanımında problem var. Özellikle PUBG ve GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı çok dengesiz. Aynı özelliklerde olan farklı cihazlara baktığımda benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. İki kere garantiye gönderdim donanım sorunu bulunmadı. Heryere baktım çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Ekran kartını sürekli olarak %95-100'de kullanan oyun var mı peki PC nizde yoksa tüm oyunlarda mı bu şekilde.

The Witcher 3, CoD Warzone, Apex Legends, bu oyunlarda kullanım hep 99.

Ha bir de CoD WW2 oyununda da 99 hep

Bu durumda sorun oyunların optimizasyonuyla alakalı GPU'ya yük bindirmeniz gerek PUBG'de bunu işleme ölçeğini yükselterek sağlayabilirsiniz GTA V'te de özellikle işleme ayarlarını Ultra'ya alırsanız ekran kartı kullanımi artar bir deneyin derim en azından %85 - 100 GPU seviyelerini görseniz yeter.

Bu durumda sorun oyunların optimizasyonuyla alakalı GPU'ya yük bindirmeniz gerek PUBG'de bunu işleme ölçeğini yükselterek sağlayabilirsiniz GTA V'te de özellikle işleme ayarlarını Ultra'ya alırsanız ekran kartı kullanımi artar bir deneyin derim en azından %85 - 100 GPU seviyelerini görseniz yeter.
Dediğini yapıcam ama aynı özellikte farklı laptoplarda aynı grafik ayarlarında onların kullanım oranı 90 ları seyrediyor bende niye böyle sebebi nedir bunun ?

Bazı oyunlarda Vsync ayarıda gpu kullanımını engelleyen ayarlardandır. Vsync açık ise kapatmayı deneyebilirsiniz.
Vsync kapalı birde sanırım sende de aynı özellikle laptop var lol de ekran kartı kullanımı 44 maksimum fps ultrada boş 200 fightlarda 120 ye kadar iniyor normal mi ?

Bu arada bende de GTX 1650 laptop var PUBG'deki sorunu işleme ölçegini yükseltip V-Sync'i kapatarak %90-100 seviyelerine çıkmasını sağladım.
V-Sync kapalı bir de sanırım sende de aynı özellikle laptop var LOL'de ekran kartı kullanımı 44 maksimum FPS Ultra'da boş 200 fightlarda 120'ye kadar iniyor normal mi?

LOL oynamıyorum maalesef CS-GO hakkında konuşabiliriz ama.

Bu arada bende de GTX 1650 laptop var PUBG'deki sorunu işleme ölçegini yükseltip V-Sync'i kapatarak %90-100 seviyelerine çıkmasını sağladım.

LOL oynamıyorum maalesef CS-GO hakkında konuşabiliriz ama.
Pubg de işleme ölçeğini kaça aldınız ? Cs go da kaç fps alıyosunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı