Acer Nitro 5 AN515-55 düşük performans veriyor

adambb

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi Acer'in Nitro 5 AN515-55 modelini kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır FPS değerlerimde çok büyük düşüklükler yaşıyorum. Sürücülerim güncel ve orijinal Windows 10 kurulu. Ürünümü garantiye de gönderdim ve bir sorun olmadığını belirttiler. Fakat aynı laptop arkadaşımda da var ve aramızda dağlar kadar FPS farkı var. 1 aydır çözüme ulaşamadım. Sizce ne yapmalıyım?

Ürün özellikleri: i5 10300H, GTX1650 Ti, 144Hz, 512 GB SSD, 16 GB RAM.

Dosya Ekleri

• tt.png
    tt.png
    245,9 KB · Görüntüleme: 43
Güç modu en yüksekte mi, ekran kartı devreye giriyor mu giriyorsa sıcaklıktan dolayı throttle yapıyor mu, adaptörden temiz güç geliyor mu, virüs var mı gibi soruları cevaplayarak çözüme ulaşabilir belki.

Kanka hangi Win olduğuna bağlı olduğuna bağlı değişiyor bende de aynı özellikler var sadece 10200H ve Monster Valorant yüksek ayarlarda 80 250 arası alıyorum mesela 99 derece görüo Prime 95 de 5 dakikada.

Kanka hangi Win olduğuna bağlı olduğuna bağlı değişiyor bende de aynı özellikler var sadece 10200H ve Monster Valorant yüksek ayarlarda 80 250 arası alıyorum mesela 99 derece görüo Prime 95 de 5 dakikada.

Dostum tam olarak anlayamadım güzelce bir açıklar mısın? Demek istediğin Windows sürümüyle mi alakalı yani?

FPS farkı dediğiniz hangi oyunlarda ve ne durumlarda oluyor cihaz kac yıllık şarjda ve performans modunda kullandiginiza emin misiniz?

FPS farkı dediğiniz hangi oyunlarda ve ne durumlarda oluyor cihaz kac yıllık şarjda ve performans modunda kullandiginiza emin misiniz?
Cihaz 2 yıllık. Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapıldı. Performans modunda kullanıyorum. FPS farkını Forza Horizon 4, GTA 5, Valorant gibi oyunlarda yaşıyorum.

Cihaz 2 yıllık. Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapıldı. Performans modunda kullanıyorum. FPS farkını Forza Horizon 4, GTA 5, Valorant gibi oyunlarda yaşıyorum.

Afterburner'dan kontrol ediyor musunuz değerleri? Cihaz ısındığı icin belki islemciyi kisiyordur veyahut da ekran kartini tam kullanamiyordur oyun içi değerler atar misiniz?10.nesil Intel islemciler ısınma sorunlu zaten fazla ısındığı için güç kisiyorda olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı