Acer Nitro 5 AN515 i5 12500H RTX 3050 Ti laptop alınır mı?

Bütçe
20 k civarı
İşlemci genel olarak ısınıyor. Fakat performanstan kısmıyor. Fan son modda performans modunda 99 dereceyi gördüğü oluyor fakat genelde sıkıntı çıkmıyor. Zaten ısınma kaynaklı işlemci performanstan hiç kısmıyor. Gayet iyi çalışıyor oyunlarda.

Performansta olsa fanin son modunda 99 fazla ben alırken yorum okuduğumda 75-80 derecelerde gezdiğini sanarak aldım biraz hayal kırıklığı ama performanstan kesemesi +1 telafi etti gelince artık anlayacağız ne cins çıkacak bir de aldığım zaman vermek istediğini tavsiyelerin var mı Windows 11 yükleyeceğim birkaç yerde okudum SSD gözükmesi için program bir de fan ayarı için program yükleyeceğim başka tavsiyelerin var mı?

Her cihazda başına gelebilecek bir sorun, böyle bir sorun çıkmaz %99 oranla.

Bir de şey diyeceğim ghosting olursa bir tane monitör alıp laptopu kasa olarak kullanmak mantıklı mı? Yani bence olsa da abartılıyor F/P alıyorlar kasası soğutması kötü değil panel azıcık kotu diye alınmaz diyrolar buna en yakın laptop kaliteli 25k onun yerine 4 ya alırsın monitör elinde monitörde olmuş olur panele para vermezsin ve bence o kadar ghosting olacagini düşünmüyor olursa geri veririm

Son düzenleme:
Performansta olsa fanin son modunda 99 fazla ben alırken yorum okuduğumda 75-80 derecelerde gezdiğini sanarak aldım biraz hayal kırıklığı ama performanstan kesemesi +1 telafi etti gelince artık anlayacağız ne cins çıkacak bir de aldığım zaman vermek istediğini tavsiyelerin var mı Windows 11 yükleyeceğim birkaç yerde okudum SSD gözükmesi için program bir de fan ayarı için program yükleyeceğim başka tavsiyelerin var mı?

Bir de şey diyeceğim ghosting olursa bir tane monitör alıp laptopu kasa olarak kullanmak mantıklı mı? Yani bence olsa da abartılıyor F/P alıyorlar kasası soğutması kötü değil panel azıcık kotu diye alınmaz diyrolar buna en yakın laptop kaliteli 25k onun yerine 4 ya alırsın monitör elinde monitörde olmuş olur panele para vermezsin ve bence o kadar ghosting olacagini düşünmüyor olursa geri veririm
Ghosting olayı sadece ufo testinde görünüyor, oyunlarda falan fark edilmiyor.

Ben de almadan önce tedirgindim de yok oyunlar gayet akıcı.

Ghosting arkadaşın dediği gibi sadece teste gözüküyor genelde. Ben Windows 11 yükledim SSD ilk başta görmedi. Bununla alakalı video olması lazım. Fan ayarı için NitroSense programını kullanabilirsin. Acer Care Center programını da genel kullanım için öneririm. Havaların sıcak olmasının yanında işlemcinin güçlü olmasından kaynaklı sanırsam işlemci 90-95 derecelere çıkabiliyor. Sıcaklık kaynaklı performans kısması yapmıyor ama bilgisayar. Performans modu ve fanları son modda kullanıyorum ben genelde.

Ghosting olayı sadece UFO testinde görünüyor, oyunlarda falan fark edilmiyor.

Ben de almadan önce tedirgindim de yok oyunlar gayet akıcı.

Çoğunluk oyun ama iş okul da kullanacağım mesela edit (sayfa editi yazıları silip yazacağım) yapacağım bilgisayardan sıkıntı yarattırmi film izlerken de sıkıntı yapar mı biraz olursa sıkıntı etmem ama fazla olursa ya değişim ya da monitör alacağım.

Çoğunluk oyun ama iş okul da kullanacağım mesela edit (sayfa editi yazıları silip yazacağım) yapacağım bilgisayardan sıkıntı yarattırmi film izlerken de sıkıntı yapar mı biraz olursa sıkıntı etmem ama fazla olursa ya değişim ya da monitör alacağım.
Sana Nitro cihazdan yazıyorum, gayet akıcı hocam bir şey yok.

Geri
Yukarı