Acer Nitro 5 AN517-41 vs Tulpar T7 v20.5 vs Acer Nitro 5 AN515-58

Oguzhan h

Centipat
Yer
Adana
Dostlar selam Max 30k bütçem var, bu laptoplar arasında kaldım. Ekran 17.3 inch olursa daha iyi olur, sizce hangisini almalıyım? Veya bunların dışında bir laptop önerebilir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...FX?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Tulpar T7 V20.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

2 tanesinde 3060, 1 tanesinde 3070 var ama şöyle bir durum var; 3060 olanlar Max-P ama 3070 olan Max-Q, ve 3060 olanlarda MUX Switch var ama 3070 olanda yok.
Ve aldığım cihazı 32 GB RAM'e yükselteceğim ( 3070'li olan normalde 32 GB, diğerleri 1x16 )

Birkaç tane de sorum var;
1- yazılım için Intel daha verimli diyorlar, AMD işlemci ile NVIDIA ekran kartı kullanınca drop yiyebiliyormuş bu doğru mu?
2- Monster soğutmasï için kötü diyor herkes, gerçekten kötü mü?
3- Acer Nitro 5 serisinde panel çok kötü, ekran kalitesiz ve güneş altında hiç gözükmüyor diyorlar, Tulpar'da böyle bir sorun var mı?

Her türlü laptop önerisine açığım (Victus istemiyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro serisinin i7`li olanı yeni kasa ve çok başarılı olmuş bence herhangi bir ısınma sorunu yaşamadım. Ve bana kalırsa yine onu almanı öneririm performansı çok başarılı. Fakat fiyatı biraz sıkıntı geçtiğimiz günlerde 26 bin TL`lere kadar düşmüştü.

Dostlar selamlar max 30k bütçem var, bu laptoplar arasında kaldım , ekran 17.3 inch olursa daha iyi olur , sizce hangisini almalıyım? veya bunların dışında bir laptop önerebilir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...FX?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Tulpar T7 V20.5 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

2 tanesinde 3060 , 1 tanesinde 3070 var ama şöyle bir durum var ; 3060 olanlar max-p ama 3070 olan max-q , ve 3060 olanlarda mux switch var ama 3070 olanda yok.
ve aldığım cihazı 32gb ram'e yükselteceğim ( 3070li olan normalde 32gb , diğerleri 1x16 )

birkaç tane de sorum var ;
1- yazılım için intel daha verimli diyorlar , amd işlemci ile nvidia ekran kartı kullanınca drop yiyebiliyormuş bu doğru mu?
2- monster soğutmasï için kötü diyor herkes , gerçekten kötü mü?
3- acer nitro 5 serisinde panel çok kötü , ekran kalitesiz ve güneş altında hiç gözükmüyor diyorlar , tulpar'da böyle bir sorun var mı?

her türlü laptop önerisine açığım (victus istemiyorum)
3070`li kasayı almanı önermem.

Nitro serisinin i7`li olanı yeni kasa ve çok başarılı olmuş bence herhangi bir ısınma sorunu yaşamadım. Ve bana kalırsa yine onu almanı öneririm performansı çok başarılı. Fakat fiyatı biraz sıkıntı geçtiğimiz günlerde 26 bin TL`lere kadar düşmüştü.

3070`li kasayı almanı önermem.
evet hocam fiyatı 3 hafta önce vatanda 22500 liraydı. , şimdi ise 29....

Victus istememenizin sebebi nedir (PC düsünüyorum ondan merak ettim)

Tasarım benim için çok önemli değil ancak kasa kalitesinin kötü olması ne gibi sorunlara yol açar veya açar mı?
Kasa metal mi?

Tulpar daha iyi, bu arada çoğu uygulamada optimizasyon olarak Intel'in iyi olduğu bir durum yok.
Clevo kasalarında kötü, Tongfang kasalarında idare eder. 20.5'te de idare eder bir soğutma var.
20.5 300 nit ve %100 sRGB, Nitro'dan daha iyi paneli var.

17.3 istediğin için Tulpar'i öneririm.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı