Monster Tulpar T7 V20.4 vs Acer Nitro 5 AN517-41-R5EP

Bütçe
25-26000

Slance

Centipat
Daha fazla  
Monster Tulpar:

Acer Nitro 5:

Arasında kaldım. Yardımcı olur musunuz?
Acer alacaktım fakat sanırım Max Q'ymus ekran kartı.
Arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Tabi ki Nitro 5

Monster Tulpar T5 V21.1'den Nitro AN515-45'e geçen biri olarak söylüyorum. Monster her ne kadar Casper kadar çöp olmasa da soğutmada kullanılan bakırların çoğu a kalite değil ve aşırı ince bilgisayar yapılıyorsa oyun oynanmaz zira çok ısınır. Nitro 5'in malzemesi tam plastik. Monster'ı sıfır aldım 6 ay sonra bileğimin izi çıktı. An515-45'i ise 7 aydır kullanıyorum hiçbir iz yok. Piyasanın en soğuk laptoplarından biridir Nitro 5 öyle söyleyeyim.

Monster ve Casper pişmanlıktır bana göre. Zaten kasayı da kendi üretmiyorlar. Clevo denilen bir markadan alıyorlar. Türk yapan tek şey logo basmaları.

Ekran kartı 3060'ın 95w'lık versiyonu ama benzer hatta daha düşük bir GPU'lu Monster aldığın zaman sürüneceksin. Hiç tavsiye etmem aksi taktirde başın ağrır

Son düzenleme:
Arkadaşa katılıyorum, Hocam sizin kullandığınız kasa ile 3050'li kasalar aynı mı? Nitro 5 serisi düşünüyorum ama Acer biraz korkutuyor ne dersiniz?
Tabi ki Nitro 5

Monster Tulpar T5 V21.1'den Nitro AN515-45'e geçen biri olarak söylüyorum. Monster her ne kadar Casper kadar çöp olmasa da soğutmada kullanılan bakırların çoğu a kalite değil ve aşırı ince bilgisayar yapılıyorsa oyun oynanmaz zira çok ısınır. Nitro 5'in malzemesi tam plastik. Monster'ı sıfır aldım 6 ay sonra bileğimin izi çıktı. An515-45'i ise 7 aydır kullanıyorum hiçbir iz yok. Piyasanın en soğuk laptoplarından biridir Nitro 5 öyle söyleyeyim.

Monster ve Casper pişmanlıktır bana göre. Zaten kasayı da kendi üretmiyorlar. Clevo denilen bir markadan alıyorlar. Türk yapan tek şey logo basmaları.

Ekran kartı 3060'ın 95w'lık versiyonu ama benzer hatta daha düşük bir GPU'lu Monster aldığın zaman sürüneceksin. Hiç tavsiye etmem aksi taktirde başın ağrır

Clevo kasa aldıysa arkadaş bu kadar beğenmesi normal, Monster daha mantıklı. Daha büyük/kaliteli ekran daha iyi islemci MUX Switch ve 35W daha iyi GPU.

Tabi ki Nitro 5

Hocam abra serisinden bahsediyorsunuz sanırsam abra serisi önerilmeyen bir seri ama tulpar serisi ise bir o kadarda önerilir. Açıkçası 20.4 Nitro dan güçlü bir laptop. Kullanıcı incelemelerine bakıp da birkaç fikir edinebilirsiniz.

Cok kararsız kaldım bir tık daha Monster'e yatkınım sizce almalı mıyım bu modeli kullanan biri varsa özelden ulasabilir mi?

Tulpar iyidir, bu kasasında bir problem yok. Acer'in eski modeli alınmaz. 2022 model alınabilir ancak şu an stok yok ve Asus Tuf daha başarılı. Eski serilere kıyasla bu sene çok geliştirmişler ve sırıtan bir tarafı yok. Piyasadaki en yüksek RTX 3060 performansı veren laptoplardan birisi. Malzeme kalitesi olarak da oldukça iyi ve soğutma kalitesi de yerinde.

Tulpar iyidir, bu kasasında bir problem yok. Acer'in eski modeli alınmaz. 2022 model alınabilir ancak şu an stok yok ve ASUS TUF daha başarılı. Eski serilere kıyasla bu sene çok geliştirmişler ve sırıtan bir tarafı yok. Piyasadaki en yüksek RTX 3060 performansı veren laptoplardan birisi. Malzeme kalitesi olarak da oldukça iyi ve soğutma kalitesi de yerinde.

Hocam yazdıkarını TUF icinmi yazdın yoksa Monster içinmi

Yeni konular

Geri
Yukarı