Monster Tulpar T7 V20.4 vs Acer Nitro 5 AN517-41-R5EP

Bütçe
25-26000
Kendi kullandığım Nitrodan örnek sıcaklık.

Bataryada 35-45 derece arası boşta veya internet işlerinde
50-55 Derece arası prizdeyken ama zorlarsam maksimum 80-85'e çıkıyor öteye gitmiyor.

sıcaklığa bakın.PNG

Tulpar T7 20.4

GPU watt değeri daha yüksek
MUX swich mevcut %40-50 daha performanslı kullanırsın GPU'yu
2x8 rama sahip çift kanal RAM her zaman daha iyi veri transferi demektir.
17, 3" ekran farkı da cabası.

Ömrü kısa olan Abra serisi. Tulpar serilerinimin 5 yıl kullanırsınız.
Hocam merhabalar sizce T7 20.4 mü yoksa T7 20.5 mi önerirsiniz?

Hocam merhaba sizce T7 20.4 mü yoksa T7 20.5 mi önerirsiniz?

Günaydın hocam,

20.5 şu an alınamaz durumda bana göre. Turbo mod yok cihazda ekleyecekler mi muamma bir durumda 12h ın tam performansını vermiyor cihaz ek olarak MUX açıkken DP'den görüntü alınamıyor. 20.5 cihazını 2 gün kullandım iade edip 20.4 aldım ben.

Günaydın hocam,

20.5 şu an alınamaz durumda bana göre. Turbo mod yok cihazda ekleyecekler mi muamma bir durumda 12h ın tam performansını vermiyor cihaz ek olarak MUX açıkken DP'den görüntü alınamıyor. 20.5 cihazını 2 gün kullandım iade edip 20.4 aldım ben.
20.4 hakkında deneyimleriniz nasıl hocam, memmun musunuz? Almayı düşündüğüm cihazlardan birisi.

20.4 hakkında deneyimleriniz nasıl hocam, memnun musunuz? Almayı düşündüğüm cihazlardan birisi.

Aynı kasaya sahip T7 20.3 cihazını kullandım 1.5 sene soğutma ve kullanış olarak hiçbir problem yaşamadım. Bildiğim bir kasa olduğu için 20.3'ü satıp 20.4 aldım. 11h daha verimli ve serin çalıştığı için soğutmayı daha güzel yapıyor cihaz gayet memnunum şimdiye kadar.

Aynı kasaya sahip T7 20.3 cihazını kullandım 1.5 sene soğutma ve kullanış olarak hiçbir problem yaşamadım. Bildiğim bir kasa olduğu için 20.3'ü satıp 20.4 aldım. 11h daha verimli ve serin çalıştığı için soğutmayı daha güzel yapıyor cihaz gayet memnunum şimdiye kadar.
Cevapladığınız için teşekkürler hocam, iyi günler dilerim. Büyük ihtimalle 20.4 alacağım ama 1 ay kadar daha bekleyebilirim 20.5 için gelecek güncellemeler vs. bekleyebilirim.

Cevapladığınız için teşekkürler hocam, iyi günler dilerim. Büyük ihtimalle 20.4 alacağım ama 1 ay kadar daha bekleyebilirim 20.5 için gelecek güncellemeler vs. bekleyebilirim.

Rica ederim. Elinizi çabuk tutmanızı öneririm. 20.4 şu an indirimde 25.499 geliyor indirimin bitmesine birkaç gün kaldı sanırım daha sonra tüm fiyatları yükseltecek Monster kur farkından dolayı.

@revivality Hocam, 32gb ram gerekli midir. şu an alamıyorum gerçi ama ilerde yükseltmek istermiyim bilemiyorum. isticek olursam eğer 2x8gb elimde kalır, yeniden 2 tane 2x16 almam gerekir. Tulpar v20.4 için 1x16 alıp ilerde bitane daha ekleyerek 2x16 yapılır mı.? ciddi performans farkı yaratırmı bana dual channel kullanamamak sizce?

@revivality Hocam, 32 GB RAM gerekli midir? Şu an alamıyorum gerçi ama ileride yükseltmek ister miyim bilemiyorum. İstecek olursam eğer 2x8GB elimde kalır, yeniden 2 tane 2x16 almam gerekir. Tulpar v20.4 için 1x16 alıp ileride bir tane daha ekleyerek 2x16 yapılır mı? Ciddi performans farkı yaratır mı bana Dual channel kullanamamak sizce?

Render vs almıyorsan oyun ve Windows için 16 GB yetiyorda artıyor bile. Tek kanalla %10-15 arası performans düşüşü yaşarsın hattat tek kanal DDR4'lerle darboğaz yiyenler de oluyor 11h ve 3060 la

Geri
Yukarı