Acer Nitro 5 AN517-55 vs Monster Tulpar T7 v20.6.2

Bütçe
42000

iyikalp_55

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bir laptop alacağım lakin karar veremedim henüz. 2. elde baktım bulamadım 4070 serisi 17.3 ekranlı iyi bir laptop o yüzden 4060 serisi baktım ideal olanlar bunlar gibi 17.3 ekran şartına.
Aklınızda olan başka model olabilir ya da bu 2 cihazdan 1'i olabilir, kararsız kaldım. Bilgili arkadaşların ilgisine muhtaç bir konu :)

1. Seçenek

2. Seçenek

Aralarındaki farklar.

Acer -
1-QHD 165Hz
2-DDR5 RAM 16 GB.
3-I7 12.nesil

Monster.
1-FHD 144Hz
2-DDR4 RAM 32 GB
3-I7 13.nesil

MUX Switch 2 cihazda da mevcut daha başka fark var mı dikkat etmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bir laptop alacağım lakin karar veremedim henüz. 2. elde baktım bulamadım 4070 serisi 17.3 ekranlı iyi bir laptop o yüzden 4060 serisi baktım ideal olanlar bunlar gibi 17.3 ekran şartına.
Aklınızda olan başka model olabilir ya da bu 2 cihazdan 1'i olabilir, kararsız kaldım. Bilgili arkadaşların ilgisine muhtaç bir konu :)

1. seçenek.

2. seçenek.

Aralarındaki farklar.

Acer -
1-QHD 165Hz.
2-DDR5 RAM 16 GB.
3-I7 12.nesil

Monster.
1-FHD 144Hz.
2-DDR4 RAM 32 GB.
3-I7 13.nesil

MUX Switch 2 cihazda da mevcut daha başka fark var mı dikkat etmedim.

Hocam ilk olarak Monster Tulpar alınmaz diye biliyorum kronik bir ısınma problemi var hem bu sorun olmasa bile Acer Nitro tercih edilmeli.

Hocam ilk olarak Monster Tulpar alınmaz diye biliyorum kronik bir ısınma problemi var hem bu sorun olmasa bile Acer Nitro tercih edilmeli.
hocam şuan monster t7 v25.1.1 kullanıyorum aşırı memnunum açıkcası ama sattım kuzenime yeni almadan vermedim daha bilgisayarı bi yurtdışı cihazı buldum msı katana 4070li lakin ısınma kronikmiş sanırım onlarda da.

Monster almayın, aldırmayın. İkisi arasından kesinlikle Acer.

@umutxdd @DEAD7412 Önerebileceğiniz cihaz var mı acerden daha iyidir mesela 2.elde olur garantili olmak şartıyla yada 0 da olur max 41 bin

Victus'lar için de pek iyi demiyorlar sanırım

@umutxdd acer aldım lakin ekranda muazzam 4 köşesinden ortaya doğru uzanan ışık süzmesi var servise gönderdim adamlar hiç bişeyi yok ışık süzmesi donanımsal bir problem değil deyip geri gönderdiler iade edeceğim bu yüzden çözüm öneriniz var mı ?

Son düzenleme:
@umutxdd acer aldım lakin ekranda muazzam 4 köşesinden ortaya doğru uzanan ışık süzmesi var servise gönderdim adamlar hiç bişeyi yok ışık süzmesi donanımsal bir problem değil deyip geri gönderdiler iade edeceğim bu yüzden çözüm öneriniz var mı ?
Panel IPS olduğu için her laptopta bu var. Genelde monitörler de dahil olmak üzere çoğu IPS panelde görünen bir renk. Bende de var fakat tüm ekranı siyah yapmadığım sürece belli olmuyor bu yüzden sorun etmiyorum ve IPS panelden başka laptop bulmak da neredeyse imkansız zaten.

Yani iade etseniz de aldığınız diğer laptopta ışık süzmesi olacak.

Panel IPS olduğu için her laptopta bu var. Genelde monitörler de dahil olmak üzere çoğu IPS panelde görünen bir renk. Bende de var fakat tüm ekranı siyah yapmadığım sürece belli olmuyor bu yüzden sorun etmiyorum ve IPS panelden başka laptop bulmak da neredeyse imkansız zaten.

Yani iade etseniz de aldığınız diğer laptopta ışık süzmesi olacak.
evet olacak ben bunda tamamım lakin bu kadar fazla olmasını beklemiyordum şuanda monster kullanıyorum tulpar var hiç yok denecek kadar az lakin bunun maşallahı sadece ortada yok oda olsa ekran on numara olur

evet olacak ben bunda tamamım lakin bu kadar fazla olmasını beklemiyordum şuanda monster kullanıyorum tulpar var hiç yok denecek kadar az lakin bunun maşallahı sadece ortada yok oda olsa ekran on numara olur
IPS panellerin tek sıkıntısı bu hocam, yapacak bir şey yok. Bence rahatsız eden bir şey değil, size kalmış tabii.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-08-31 saat 21.49.08.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-31 saat 21.49.08.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı