Acer Nitro 5 BIOS ve ec dump

doloreshaze

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Merhaba sosyal ailesi.
Acer Nitro AN515-43 modelli lanet dizüstüne sahibim.
BIOS güncellemesini yaptım 1.10 versiyonunu yapmaz olsaydım.
Bilgisayarımda NVIDIA kartı çalışınca zırt diye bir ses geliyor hoparlörden. Sadece hoparlörden geliyor bilgisayardan değil.
Acera e-posta atıyorum bu hatayla alakalı arıyorum takan yok.

BIOS sürümünde updates ec version yazıyor büyük ihtimal ec çipinde hata oldu.
Dump işlemi yapmak istiyorum v.1.09a düşürdüm ancak düzelmedi çünkü ec BIOS'u bulamıyorum.

Cihazım garanti dışı termal macun değiştirdiğim için bu hatayı nasıl düzeltirim nasıl dump işlemini gerçekleştiririm?
Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Ve de şunu da ekleyeyim lütfen Acer'i tercih etmeyin.

Anakartın üzerinde yazan BIOS bilgisi

FH50Q -LA J621P REV0

Bu da sürücü sayfası:Ürün Destek | Acer Türkiye

Ve de şunu da ekleyeyim lütfen Acer'i tercih etmeyin.
Çoook yanlış bir düşünce. O zaman Adata yı da tercih etmeyelim SU630-50 modelinden dolayı öyle mi? Bir yanlışlık olmuş olabilir, bir sorun yüzünden bütün markayı suçlayamazsınız. Ve ürün destek bakımından, sürücü desteği bakımından en sevdiğim marka Acer. Sizin sorununuza gelecek olursak BIOS sürümü ile hoparlörlerin bir alakası yok. Ses kartında sorun çıkmış olabilir.

Çoook yanlış bir düşünce. O zaman Adata yı da tercih etmeyelim SU630-50 modelinden dolayı öyle mi? Bir yanlışlık olmuş olabilir, bir sorun yüzünden bütün markayı suçlayamazsınız. Ve ürün destek bakımından, sürücü desteği bakımından en sevdiğim marka Acer. Sizin sorununuza gelecek olursak BIOS sürümü ile hoparlörlerin bir alakası yok. Ses kartında sorun çıkmış olabilir.
Bios güncelledikten sonra oldu daha önce de güncelledim sırf bu sebepten anakartımı değiştirdiler.Hala güncelleme yayınlanmamış.Servisleri berbat bu arada bilgisayarım geldiğinde vidaları yalamaydı ve içinde vida unutmuşlardı.
Ses kartından olsa idi sürekli yapardı sadece nvidia karta geçtiğim zaman oluyor. Anlık geçişlerde.

Bios güncelledikten sonra oldu daha önce de güncelledim sırf bu sebepten anakartımı değiştirdiler.Hala güncelleme yayınlanmamış.Servisleri berbat bu arada bilgisayarım geldiğinde vidaları yalamaydı ve içinde vida unutmuşlardı.
Ses kartından olsa idi sürekli yapardı sadece nvidia karta geçtiğim zaman oluyor. Anlık geçişlerde.
Peki neden sürekli güncellemeye çalışıyorsunuz?

Windows Update'sinden otomatik yaptı bu sefer 🥲
Artık garantisi vb umrumda değil. Sadece dump edip bu lanet cihaz ölene kadar kullanmak istiyorum. Gına getirdi artık yaklaşık 1 sene olacak her iş geldi başıma.
Acer Nitro 5 anlık ses kısılma problemi başka yaşayanlarda var. Bunların eline düşmesin kimse.

Yeni konular

Geri
Yukarı