Acer Nitro 5 CPU fişte 90 derece oluyor

Elensari

Hectopat
Bannerlord oyununda fişi taktığımı zannediyordum. MSI ile işlemci sıcaklığı 55 geçmedi. Fişi bir taktım 90 görmeyi başladı. Aşağıdaki resim ise fiş takılı haldeki sıcaklık. Müşteri hizmetlerini aradım. Performans bilgisayarı bunlar dedi. Sürekli bu sıcaklık zararlı değil mi? Nasıl pildeki gibi düşürebilirim.

Dosya Ekleri

• IMG20221217011523.jpg
    IMG20221217011523.jpg
    267,9 KB · Görüntüleme: 42
Oyun içinde 55 dereceye düşürmek için çok daha iyi bir soğutma gerekli fişe taktığınızda performans ve CPU-GPU hızları artacağı için sıcaklıkta aynı oranda yükselir. Bunun için ufak çözümler var. Oyun için FPS sabitleme ayarı örnek gereksiz yere CPU-GPU zorlanmadığı için diyelim 75 FPS sabitlediniz. Boş yere 100 FPS verirken 90 derece iken sabit 75 FPS'de o değer 80 civarlarına düşecektir.

Bannerlord oyununda fişi taktığımı zannediyordum. MSI ile işlemci sıcaklığı 55 geçmedi. Fişi bir taktım 90 görmeyi başladı. Aşağıdaki resim ise fiş takılı haldeki sıcaklık. Müşteri hizmetlerini aradım. Performans bilgisayarı bunlar dedi. Sürekli bu sıcaklık zararlı değil mi? Nasıl pildeki gibi düşürebilirim.
Sarjı boş laptopu sarja takınca dolana kadar derecelerin ekstra yüksek olduğunu bende tecrübeledim. Zaten Bannerlord oynuyorsunuz bu oyunu oynarken ortalama ısı 85 lerde seyrediyor. Anormal bir şey yok yani.

Kaliteli bir termal macun(termal grizzyy) ve muhakkak vakumlu laptop soğutucusu ile Full yükde 70'i geçmeyecek şekilde durum düzelebilir şu anki durum çok fazla 90 olmamalı. Sürekli 90-100 çalışan bazı laptoplar sanki ayarlanmis gibi 2 ya da 3 yıl sonra çip arızası veriyor bir de garanti bitmiş oluyor hadi geçmiş olsun. O yüzden napin edin sıcaklığı düşürün 60-70 normal 80'i geçmesin.

Geri
Yukarı