Nitro 5 laptopta oyunda CPU 90 derece oluyor

Yahu hocam kendi laptop'ım var. AMD işlemcim var. Soğutması çok iyi olmadığı halde RDR2'de 75'i geçmiyor. Macunu 1 yıl önce yeniledim. Belli ki arkadaşın da bakım zamanı gelmiş. Normal değer değil bunlar. 90 derece falan filan abartmayın, ne 90'ı?
hocam alalı bir yıl olmadı bile, garantisi de bitmediği için bakım yaptıramıyorum. Çok ihtiyacı da yok sanırım bilgisayarın şimdilik.

Ne kullanıyorsunuz? Bende de var. RDR2 grafik ağırlıklı, arkadaş Fortnite oynuyor işlemciye binen yük daha da ağır. Mesela bende (IG3) BF1'de 32'ye 32 oynarken 87-88 derece sabit.
Hiçbir oyunda 87 civarları almadım. Sadece termal macun ve fan temizliği gerektiği dönemde bu değerlere çıktı sıcaklıklar. Optimizasyonu berbat bir Türk yapımı olan oyunda bile 78 civarlarında idi.

Hiçbir oyunda 87 civarları almadım. Sadece termal macun ve fan temizliği gerektiği dönemde bu değerlere çıktı sıcaklıklar. Optimizasyonu berbat bir Türk yapımı olan oyunda bile 78 civarlarında idi.

İşlemci ve laptop modeli ne? Açın bakalım bir R23 multi bakalım 80 derece mi? 95 üstü garanti.

İşlemci ve laptop modeli ne? Açın bakalım bir R23 multi bakalım 80 derece mi? 95 üstü garanti.
Bahsettiğimiz konu oyunlar yalnız. Ama yapacağım testi.

Hocam siz 2500U kullanıyorsunuz boşuna karıştırmışsınız konuyu, u serisi bu 30W çekiyor çekse çekse. 80 derece fazla bile.
Ekran kartım da bahsettiğim gibi.

Geri
Yukarı