Acer Nitro 5 düşük FPS sorunu

• Konuyu başlatan xenia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 11B
Diğer oyunlarda bir fikrim yok fakat Pubg lite en yüksek ayarlada 140-130 fps arasında alıyorum. Ryzen 7 3750H ve 1650 ekran kartı ile bu performansı alıyorum.
Ben düşük ayarlar da alıyorum :)
Hocam düşük ayarlar yerine yüksek ayarları deneyebilir misiniz? Yük biraz da ekran kartına binsin
Az önce CS:GO oynarken denedim herhangi bir şey değişmedi.
En yüksek ayarlarda oyna
Değişmedi.
Laptobun ekranı kaç Hz? Eğere 60Hz ise bu rakamların bir önemi yok. 100 FPS alıyorsanız bile zaten ekran onu saniyede 60 kare olarak çizecektir.
120hz.
Anlık takılmalar bende de mevcut i5-7300HQ ve GTX 1050. Windows güncellemeleriyle ilgili bence bu anlık takılmalar. Önceden yoktu bende.
Tek sorun takılma da değil ki.

Virüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakıp deneyebilirmisiniz?Combofix indirip komple taratın,DDU ile GPU sürücüsünü komple silip temiz kurulum yapın.Bunlarda olmazsa malesef format :(

Virüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakıp deneyebilirmisiniz?Combofix indirip komple taratın,DDU ile GPU sürücüsünü komple silip temiz kurulum yapın.Bunlarda olmazsa malesef format :(
Bilgisayar 0 yani daha 2 gün önce Windows kurdum. Gerekli program harici bir program indirmedim. Tekrardan format ile uğraşmak ne kadar zor geliyor bir bilseniz :)

Bilgisayar 0 yani daha 2 gün önce Windows kurdum. Gerekli program harici bir program indirmedim. Tekrardan format ile uğraşmak ne kadar zor geliyor bir bilseniz :)
Haklısınız benim eski bilgisayarımda bu anlık takılma ve FPS düşmesi çokça oluyordu baya kafa yormuştum en son hdd ile alakalı olduğunu bulmuştum.Düzeltmiştim ama nasıl yaptım inan hatırlamıyorum sistemin istediği disk kapasitesini 2 katına çıkarmıştım sorun düzelmişti

Haklısınız benim eski bilgisayarımda bu anlık takılma ve FPS düşmesi çokça oluyordu baya kafa yormuştum en son hdd ile alakalı olduğunu bulmuştum.Düzeltmiştim ama nasıl yaptım inan hatırlamıyorum sistemin istediği disk kapasitesini 2 katına çıkarmıştım sorun düzelmişti
Peki bu ilk mesajda belirttiğim sürücüleri kursam bir şey değişir mi? En güncel sürücüler midir?

Peki bu ilk mesajda belirttiğim sürücüleri kursam bir şey değişir mi? En güncel sürücüler midir?
İntel update driver programını sitesinden indir otomatik tarat eksik dosyaları indir kur.Ekran kartını sil temiz kurulum yap.Acerin sitesine gir güncel driverlari indir mutlaka biyerde eksik bişeyler var işe yarayacaktır

Bilgisayarı alalı yaklaşık 1.5 sene oldu. Bir çok konu, forum dolaştım bu modelde çoğu kişi de takılma sorunu var. Çözümleri denedim değişen bir şey yok. Acer'e mail attım format atın sorun yazılımsal dediler. Format atmakta zor geldiği için böyle kullanıyorum.

Bilgisayarı alalı yaklaşık 1.5 sene oldu. Bir çok konu, forum dolaştım bu modelde çoğu kişi de takılma sorunu var. Çözümleri denedim değişen bir şey yok. Acer'e mail attım format atın sorun yazılımsal dediler. Format atmakta zor geldiği için böyle kullanıyorum.
Sadece takılma değil ama dediğim gibi. Çözüme kavuşturamazsak ne olur bilemiyorum.
İntel update driver programını sitesinden indir otomatik tarat eksik dosyaları indir kur.Ekran kartını sil temiz kurulum yap.Acerin sitesine gir güncel driverlari indir mutlaka biyerde eksik bişeyler var işe yarayacaktır
Dediğiniz gibi yaptım İntel sadece bir güncelleme buldu o da öbür ekran kartının (intel uhd graphics 630) indirme gereği duymadım. Ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalıştığım zaman Windows ile uyumlu değil hatası aldım. Güncellemeye baktığım zaman Windows Sürüm 1909 gelmiş. Onu yükleyip bir de öyle deneyeceğim.
Sürücüleri sildim yükledim, Acer'ın sitesinden sürücü indirip yükledim lakin bir şey değişmedi. Format atacağım şimdi.
Tekrardan merhabalar. Format attım ve CS:GO kurdum ama halen sorunu düzeltemedim. İnternetten baktığım vakit aynı bilgisayar ile 300-350FPS alınırken ben 100 alıyorum. Aşağıya MSI Afterburner ile fotoğraf koyacağım belki bir şey kaçırıyorum. Formattan sonra neler yaptığımı da anlatayım eksiğim varsa vs gözünüze çarpar belki.
Önce İntel'den Wi:Fi sürücüsünü indirip kurdum. Ardından Windows Güncellemelerden güncellemeleri yaptım. Ardından Nvıdıa Geforce Experience ile en güncel sürücüyü kurdum. Bu kadar başka herhangi bir şey yapmadım ama durum düzelmiyor saçma bir şekil de.
Çözünürlüğü düşürdükten sonra FPS 220-250 arasına çıktı. Bu kart için yeterli midir? Öbür oyunlara yarın bakacağım.

Dosya Ekleri

• Counter-strike  Global Offensive Screenshot 2020.01.23 - 23.03.23.52.png
    Counter-strike Global Offensive Screenshot 2020.01.23 - 23.03.23.52.png
    990,6 KB · Görüntüleme: 125
Son düzenleme:
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. Başlık da görüldüğü üzere. Ama oyunlarda düşük FPS alıyorum. Yani gene 100 civarı görüyorum ama bu normal mi bilemedim. Herhangi bir ısınma vs olmuyor. Sadece CS:GO ve PUBG Lite oynarken arada bir donma oluyor saniyelik. Bunların sebebini anlayamadım. Düşük FPS dediğim LOL'de düşük ayarlar 100-120, CS:GO düşük ayarlar 100-130, PUBG Lite düşük ayarlar 100-120. arada ufak tefek esnemeler olabilir değerlerle ilgili. Şimdi Windows güncel, sürücüleri Windows ile kurdum yani onları da güncel sayıyorum. Ekran kartı sürücülerim güncel lakin şöyle bir şekilde güncelledim. İnternetten direk sürücümü indirip kurmaya çalıştığım zaman Windows ile eşleşemedi gibi bir hata almıştım. NVIDIA GeForce Experience indirip oradan yükledim sürücüleri. Oyunlarda FPS kısıtlaması kapalı bu arada. Herhangi bir darboğaz ve ısınma da göremedim. Acer'ın kendi sitesinden sürücüleri indirsem sorun çözülür mü acaba? Ürün Destek | Acer Türkiye
Bilgisayar özelliklerim;
GTX 1650.
i5-9300H.
8 GB.

merhaba aynı ürünü ben de aldım ve 180-200 olan fps'ler bir anda 60'da kaldı. Nasıl düzelttiniz? Yardımcı olur musunuz.

Geri
Yukarı