Çözüldü Acer Nitro 5 ekran 1.000Hz olarak gözüküyor ve ekran kartı gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pe3ah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarımda ekran kartım gözükmüyor? Driver kurdum her şeyi yaptım sorunun sebebi nedir sizce? Bir de yenileme hızı 1.000Hz olarak gözüküyor normal midir bu? Ayrıca bir sorum daha var ekranın sol üst kısmında ışık sızması var bu durumu araştırdım IPS panellerin hepsinde olan bir şeymiş bu? Ne kadar doğru ona göre değişim talebi oluşturacağım boşu boşuna 15 gün bilgisayarsız kalmak istemiyorum.

Adsız.png

Çözüm
Önce buradan dahili grafik sürücüsünü kur.

Daha sonra buradan da harici grafik sürücüsünü kur.

Sırayla yazdım, çünkü sırayla olması önemli. Önce AMD olan, sonra NVIDIA olanı kur. Sorunun hallolacaktır.
Arkadaşlar yeni aldığım bilgisayarımda ekran kartım gözükmüyor? Driver kurdum her şeyi yaptım sorunun sebebi nedir sizce? Bir de yenileme hızı 1.000Hz olarak gözüküyor normal midir bu? Ayrıca bir sorum daha var ekranın sol üst kısmında ışık sızması var bu durumu araştırdım IPS panellerin hepsinde olan bir şeymiş bu? Ne kadar doğru ona göre değişim talebi oluşturacağım boşu boşuna 15 gün bilgisayarsız kalmak istemiyorum.

Eki Görüntüle 1568159

Driver'ları indirdin mi?

Bilgisayarınızda ekran kartı driveri gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden de kontrol edin. Ve üretici sitesinden driveri indirip kurun.

Bilgisayarınızda ekran kartı driveri gözükmüyor. Aygıt yöneticisinden de kontrol edin. Ve üretici sitesinden driveri indirip kurun.
kontrol ettim aygıt yöneticisinden zaten en güncel sürücüler yüklü diyor

Şu an Windows'un temel sürücüsü kurulu gözükmekte. İşlemcin ve ekran kartın nedir?
ryzen 5 6600h rtx3050

Eki Görüntüle 1568159

Driver yükleme proglarımı var indirip sistem baştan tüm Driver'ları güncellesin.

Geri
Yukarı