Acer Nitro 5 ekran kartı kullanımı dalgalanıyor

Therapie TAXI

Hectopat
Ben de bu laptoptan var. Mesela Apex oynuyorum veya Valorant en düşük ayarlara çekiyorum %30 ekran kartı kullanımı oluyorsa 100 FPS alıyorum. Ayarları fullüyorum ekran kartı kullanımı %50 oluyor bu sefer ama FPS yine 100. bu sıkıntı oluyor Valorant yüksek ayarlarda 100 FPS oynarken düşükte de 100FPS oynamak garip. FPS sabit fakat ekan kartı kullanımı değişiyor sürekli. Bunun bir çözümü var mıdır? Ekran kartım güncel 466.11 şu anki sürüm.

Son düzenleme:
Ben de bu laptoptan var. Mesela Apex oynuyorum veya Valorant en düşük ayarlara çekiyorum %30 ekran kartı kullanımı oluyorsa 100 FPS alıyorum. Ayarları fullüyorum ekran kartı kullanımı %50 oluyor bu sefer ama FPS yine 100. bu sıkıntı oluyor Valorant yüksek ayarlarda 100 FPS oynarken düşükte de 100FPS oynamak garip. FPS sabit fakat ekan kartı kullanımı değişiyor sürekli. Bunun bir çözümü var mıdır? Ekran kartım güncel 466.11 şu anki sürüm.

Genel laptop sorunu hocam. Dual Channel RAM sorunu bayağı bir çözüyor.

Oyun belki dahili kart ile çalışıyordur exe dosyasına sağ tıklatıp grafik seçenekleri varsa harici kart ile çalıştır demeyi deneyin.

Harici ile çalışıyor.

Oyun içerisinde ki FPS kısıtlaması 100'e sabitlenmiş olabilir. Kontrol ediniz. Bende Acer Nitro 5 GTX 1050 var orta ayarlarda 140-170 FPS alıyorum.

FPS kısıtlaması yok her oyunda böyle.

Genel laptop sorunu hocam. Dual Channel RAM sorunu bayağı bir çözüyor.

Onu duydum çok fazla bir ara bir 16 daha alıp yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı