Acer Nitro 5 AN515 54 ekran kartı kullanımı

Cillian

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515 54 cihaza sahibim. Özellikleri i5 9300H GTX1650 16 GB RAM.
Ekran kartı kullanımında problem var. Özellikle PUBG ve GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı çok dengesiz. Aynı özelliklerde olan farklı cihazlara baktığımda benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. İki kere garantiye gönderdim donanım sorunu bulunmadı. Heryere baktım çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Acer mi ? Sende Ryzen işlemcili bi HP'de vardı inceleme videosu koymuştun. Bi de şöyle söyliyim ASUS'Ta GTA V oynarken ultra ayarlarda msaa kapalı şekilde 50-60 FPS alırken Acer'de 60-70 arası alıyorum 60 altı çok nadir. Performansı çok daha iyi aslında.
Kardeşim selamlar, sendeki bilgisayarın aynısı bende var ben de 5 nisanda aldım amazondan. fakat iade edeceğim çünkü inanılmaz düşük performanslar alıyorum herşeyi denedim çıldıracam artık. Csgo 80 fps- lol-100 fps gta v - 35 fps . belki yanlış yaptığım birşey vardır yardım eder misin

Kardeşim selamlar, sendeki bilgisayarın aynısı bende var ben de 5 nisanda aldım amazondan. fakat iade edeceğim çünkü inanılmaz düşük performanslar alıyorum herşeyi denedim çıldıracam artık. Csgo 80 fps- lol-100 fps gta v - 35 fps . belki yanlış yaptığım birşey vardır yardım eder misin
Merhaba ekstra yapmanız gereken birşey yok. Tüm sürücülerin güncel olmasına dikkat edin. Konu altında gerekli bilgileri topladık . Tutarsız performansı olan bir laptop maalesef. Power Limit Throttle çok oluyor. GTA'da advanced graphicdeki tüm ayarları açıyorsanız sonuna kadar 35 FPS olması normal. Linkini bıraktığım videodaki ayarları yapın. Eğer hala 35 FPS veriyorsa Geforce Experience programından ayarlara tıklayıp whisper mode açık mı kontrol edin açıksa kapatın. Eğer hala 35 FPS veriyorsa muhtemel bir sorun olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba ekstra yapmanız gereken birşey yok. Tüm sürücülerin güncel olmasına dikkat edin. Konu altında gerekli bilgileri topladık . Tutarsız performansı olan bir laptop maalesef. Power Limit Throttle çok oluyor. GTA'da advanced graphicdeki tüm ayarları açıyorsanız sonuna kadar 35 FPS olması normal. Linkini bıraktığım videodaki ayarları yapın. Eğer hala 35 FPS veriyorsa Geforce Experience programından ayarlara tıklayıp whisper mode açık mı kontrol edin açıksa kapatın. Eğer hala 35 FPS veriyorsa muhtemel bir sorun olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kardeşim sorun sadece gta 5 değilki, denediğim bütün oyunlarda saçma sapa fpsler alıyorum. 1650 nin hakkı cs go da 80 fps mi :/

Bu intel işlemcilerde full load'da ideal sıcaklık nedir? Bende de Acer'ın i7 9750H modeli var. Mesela M&B2 Bannerlord oynarken 90'ları hatta eğer nitrosense'den fanı maksimuma almazsam 93-94'leri ulaştığını gördüm. Sanırım oyunda optimizasyon problemleri falan var onun da etkisi tabi. Ayrıca böyle mi olması gerekiyor zaten bilmiyorum ama Throttlestop ile undervolt yapınca sıcaklık düşüyo iyi güzelde işlemci hızı 3.3'ü geçmiyo bu seferde
Hocam sizin bilgisayarın aynısı bende de var. CS:GO'da en yüksek ayarlarda kaç fps alıyorsunuz?

Şimdi Nitro sense kapatıp denetim masasından yüksek performans seçip deneyeceğim onu anladım. Nitro sense uygulamasını kapatıp denediğimde işe yarar mı? Ben daha önceden Watt ayarını yükselttim xtudan ama yine de 45 Watt'ı geçmedi, bir şey kısıtlıyor gibi. Nitro'nun ucuz olmasının sebebi buymuş demek ki, soğutma bloğu çok kötü zaten ekran kartı sıcaklığına da yansıyor işlemcinin sıcaklığı. Aldığım en yüksek skor 1948 cinebech R20'de.

Bende de aynı işlemci var Acer Nitro an 515-54 benim de bilgisayarım ancak Cinebench'de 145MV undervolt ile 1794 alabildim. -140 MV ile 1558 stok hali ile 1548 aldım. Performans olarak da bilgisayara beklediğimden daha düşük bir performans ile geldi. Bilginiz varsa acaba yardımcı olabilir misiniz?

Bende de aynı işlemci var Acer Nitro an 515-54 benim de bilgisayarım ancak Cinebench'de 145MV undervolt ile 1794 alabildim. -140 MV ile 1558 stok hali ile 1548 aldım. Performans olarak da bilgisayara beklediğimden daha düşük bir performans ile geldi. Bilginiz varsa acaba yardımcı olabilir misiniz?
Pc yi alalı ne kadar zaman oldu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı