Acer Nitro 5 Fedora Cinnamon ekran parlaklığı değişmiyor

F4T1H

Hectopat
Yer
uşak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, i5 9400f, 2x8gb ram (amd ekran kartları çöp)
Meslek
mezun :(
Merhaba, Fedora'nın cinnamon spinini kullanıyorum, her ne kadar laptopumda parlaklık değiştirmek için tuşlar olsa da ve üstüne sistemde parlaklık değerini değiştirse de, asıl ekranın parlaklığı değişmiyor. Laptopum Acer Nitro 5, MUX ile NVIDIA'ya bağladım (yani Intel yok sadece NVIDIA var, o da ekrana bağlı) NVIDIA sürücülerini kurdum bu arada.

Journalctl paylaşın. Kernelin aygıtları atamasıyla alakalı bir problem.
komut yok hatası alıyorum, yeniyim maalesef :(

Şimdi tekrar denedim ve komut çıktısı aldım ama nasıl paylaşacağımı bilmiyorum.

Galiba oldu.

@F4T1H
Kod:
sudo dmesg > TechnopatRapor.txt

Ev dizininde oluşan dosyayı paylaş. Görsel yükle kısmından buraya yükleyebilirsin.

Ev dizini dediğim yer /home/$(whoami) veya masaüstünün bir üstündeki dizin.

Dosya Ekleri

• TechnopatRapor.txt
    105,2 KB · Görüntüleme: 28
1694965267570.png

Parlaklık tuşunun fonksiyonu atanmamış.

Fonksiyon 4 ve fonksiyon 8'in davranışı hakkında bilgi verdiğin için teşekkürler.
Platform etkinliklerini kullanarak kullanıcı ortamına anahtar kodu gibi bir şeyler sunabiliriz. Ancak çalışma listem o kadar uzun ki şu anda buna zaman ayıramıyorum.

Teşekkürler!
Joey Lee
2019'da bildirilmiş. Kernel sürümün yeniyse keymap falan yapılabilir belki, nasıl yapılır fikrim yok. Beklemek lazım.

/sys/class/backlight/<ekran>/brightness yine de çalışır. Yani farklı şekillerde ekran parlaklığını düzenleyebilirsin.

Xbacklight diye uygulama buldum, onunla ayarlayabiliyorum ama yine klavye ile deneyince işe yaramıyor.
Kernelim 6.4.15 miş bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı