Acer Nitro 5 HDD bozuldu

YUS RED

Zeptopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce ilk bilgisayarım olan Acer Nitro 5 model bir laptop aldım. Aslında ürün gayet iyi, sorun teknik servisle ilgili. Ben laptopun yanında 2TB'lık bir tane HDD aldım depolama için. Servise kendim takabilir miyim diye sorduğumda garanti dışı kalacağını, mümkünse servise yollamamı söylediler. 1-2 haftadır bilgisayarım servisteydi. 2 gün önce yolladığım 2TB'lık hard diskin bozuk olduğunu eğer istersem 1.500TL karşılığında farkli bir HDD takabileceklerini söylediler. Çok saçma değil mi? Ben HDD'nin ambalajını açmadım bile nasıl bozuk olabilir? HDD'yi MediaMarkt'dan almıştım iade kabul ederler mi? Dedigim gibi ilk bilgisayarım pek bir bilgim yok bu tarz konularda, yardımcı olursanız sevinirim.

@Kenntacho Acer Türkiye kendisi işe yaramıyor. Hiç mi şikayet aldıkları anlaşmalı servislerini kontrol etmezler. Şikayetvar sitesinde de bir kişi mi bakmaz Lenovo ve diğer markalar şikayetleri bakıp çözmeye çalışırken. Bence YouTuber'lar bir olup @Recep Baltaş falan iletişim kurabiliyorsa Acer Türkiye müdürlüğüne söylemesi gerek benim kullanıcılarımdan servis şikayeti fazla olduğunu.

Bencede çünkü ürün gayet iyi olmasına rağmen bu kadar kötü teknik servisinin olması markayı çok fazla kötlüyor.

@Kenntacho Acer Türkiye kendisi işe yaramıyor. Hiç mi şikayet aldıkları anlaşmalı servislerini kontrol etmezler. Şikayetvar sitesinde de bir kişi mi bakmaz Lenovo ve diğer markalar şikayetleri bakıp çözmeye çalışırken. Bence Youtuberlar bir olup @Recep Baltaş falan iletişim kurabiliyorsa Acer Türkiye müdürlüğüne söylemesi gerek benim kullanıcılarımdan servis şikayeti fazla olduğunu.
Valla bilemiyorum da berbat ötesi, aldığıma pişman oldum ben. Ne bir ilgi, ne bir alaka, ne bir çözüm yolu hiç bir şey sunmadılar bana.
Misli ile veya bir üst model ile değişim teklif etmediler, iade kabul etmiyorlar 2 seferdir, sadece format atıp geri gönderiyorlar, hiç bir şey anlamadım bu işten, aldığım firma çok yardımcı olduğu için sabrettim ama bu 3. gönderişim tekrar bir sonuç alamazsam (iade), THH, şikayetvar vs. her türlü yola başvuracağım.

@Kenntacho Satıcı ile görüş önce sonra satıcı Şikayetvar ve Google yorumlara satıcıya yorum yap. Buradan da çözüm olmazsa THH şikayet edersin servis raporlarıyla beraber misli iade/değişim iste.

Bunu Lenovo servisi de yazıyordu. Genel bir rapor sanırım. :)
Öyle genel rapor olmaz ya. Ben teknolojik aletlerimi çok titiz kullanan bir insanım, bırakın çiziği üstünde toz bile zor bulursunuz. Yazmaları çok sinirimi bozdu o yüzden.
Bencede çünkü ürün gayet iyi olmasına rağmen bu kadar kötü teknik servisinin olması markayı çok fazla kötlüyor.
Kesinlikle katılıyorum. Şahsen ben soğudum, iade edip Asus, MSI veya Gigabyte almayı düşünüyorum.
@Kenntacho Satıcı ile görüş önce sonra satıcı Şikayetvar ve Google yorumlara satıcıya yorum yap. Buradan da çözüm olmazsa THH şikayet edersin servis raporlarıyla beraber misli iade/değişim iste.
Servisleri bu kadar kötüyken misli veya üst model değişim bile yapmayı düşünmüyorum, direk iade alıcam. 6 Haziran'da satın aldım ve bugün 18 Eylül. Aradaki zaman diliminde 1 hafta kullandıysam kullandım, gerisi hep servis sürecindeydi laptop. Benden çok onlar kullandı. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı