Acer Nitro 5 hoparlörden cızırtı sesi geliyor

bymfw4

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhabalar. Nitro 5 laptopumu neredeyse hep kulaklıkla kullanıyorum. Bu tarafta bir sıkıntım yok. Fakat bazen video izlerken vs. kulaklığı çıkarıyorum ve laptopum hoparlörlerini kullanıyorum. İlk başta sorun yok ama bir süre sonra kendi kendine ekteki gibi cızırtı sesi gelmeye başlıyor. Sonra ses ayarlarından hoparlörü devre dışı bırakıp etkinleştirince düzeliyor, bir süre sonra tekrar oluyor. Neden kaynaklanıyor, nasıl çözerim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1710628261267.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoparlor'un kablolarinda temassizlik sorunu var, ayni sey kulaklik jak'ini duzgun takmadiginizda da olur. Lehim gibi islerden anliyorsaniz Laptop'un icini acip hoparlor kablolarini iyice lehimleyebilirsiniz. Ya da direkt tamire gonderin, hoparloru degistirsinler.

Hoparlor'un kablolarinda temassizlik sorunu var, ayni sey kulaklik jak'ini duzgun takmadiginizda da olur. Lehim gibi islerden anliyorsaniz Laptop'un icini acip hoparlor kablolarini iyice lehimleyebilirsiniz. Ya da direkt tamire gonderin, hoparloru degistirsinler.
Donanımsal bir şey değil bu hocam. Dediğim gibi hoparloru devre dışı bırakıp etkinleştirince düzeliyor.

Aynısı bende de oluyor. Benimki Acer Aspire 3 modeli ama çözümü yok en azından ben bulamadım. Formatladım, ses driverlarını sildim manuel yükledim, bir önceki ses driverlarını bile yükledim, kasayı açıp temizledim ama yok her şeyi yaptım ben çözüm bulamadım, servise göndermek gerekli ama benimkinin garantisi yok o yüzden göndermek bana epey maliyetli olacak. Bir ara Aygıt Yöneticisi'nden ses driverlarını otomatik güncelleyince düzelmişti ama 4-5 ay sonra yine aynısı oldu ve enterasan bir şekilde mono sesi açıp kapatınca veya YouTube sayfasını yenileyince düzeliyor ama bir süre sonra yine cızırtı yapıyor.

Donanımsal bir şey değil bu hocam. Dediğim gibi hoparloru devre dışı bırakıp etkinleştirince düzeliyor.
Ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum hocam.

Aynısı bende de oluyor. Benimki Acer Aspire 3 modeli ama çözümü yok en azından ben bulamadım. Formatladım, ses driverlarını sildim manuel yükledim, bir önceki ses driverlarını bile yükledim, kasayı açıp temizledim ama yok her şeyi yaptım ben çözüm bulamadım, servise göndermek gerekli ama benimkinin garantisi yok o yüzden göndermek bana epey maliyetli olacak. Bir ara Aygıt Yöneticisi'nden ses driverlarını otomatik güncelleyince düzelmişti ama 4-5 ay sonra yine aynısı oldu ve enterasan bir şekilde mono sesi açıp kapatınca veya YouTube sayfasını yenileyince düzeliyor ama bir süre sonra yine cızırtı yapıyor.
Ne kaynaklı acaba, harbiden enteresan, bulabilsek keşke sıkıntıyı. Ben driver kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama yapmışsınız ve düzelmemiş. Garip.

Ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum hocam.
Evet, değil zaten, çünkü yazılımsal olarak ayar değiştirince düzeliyor.

Ne kaynaklı acaba, harbiden enteresan, bulabilsek keşke sıkıntıyı. Ben driver kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama yapmışsınız ve düzelmemiş. Garip.

Evet, değil zaten, çünkü yazılımsal olarak ayar değiştirince düzeliyor.

Hocam yabancı forumlara veya YouTube kanallarına bakayım ben eğer bir şey bulursam size söyleyim, siz bir şey bulursanız siz söylersiniz.

Hocam yabancı forumlara veya YouTube kanallarına bakayım ben eğer bir şey bulursam size söyleyim, siz bir şey bulursanız siz söylersiniz.
İyi olur hocam.

Hocam eğer hâlâ çözemediyseniz AMD ekran kartı sürücülerini kaldırıp AMD'nin sitesinden AMD Radeon Adrenalin versiyonunu kurun sorun çözülecek.
Kurulu zaten hocam.

Geri
Yukarı