Acer Nitro 5 hoparlörden cızırtı sesi geliyor

bymfw4

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1650 Ti ---- İşlemci: AMD Ryzen 5 4600H ---- RAM: 16 GB ---- Kulaklık: Razer Blackshark V2 ---- Mouse: VXE Dragonfly R1 Pro
Merhabalar. Nitro 5 laptopumu neredeyse hep kulaklıkla kullanıyorum. Bu tarafta bir sıkıntım yok. Fakat bazen video izlerken vs. kulaklığı çıkarıyorum ve laptopum hoparlörlerini kullanıyorum. İlk başta sorun yok ama bir süre sonra kendi kendine ekteki gibi cızırtı sesi gelmeye başlıyor. Sonra ses ayarlarından hoparlörü devre dışı bırakıp etkinleştirince düzeliyor, bir süre sonra tekrar oluyor. Neden kaynaklanıyor, nasıl çözerim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1710628261267.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmam lazım?

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcısı sekmesine girip Radeon 540X'i ve Vega'yı silin. AMD'nin sitesinden AMD Software indirin ve Pro(yükselt) yerine önerilen adrenalin Edition'ı kurun. Son olarak Aygıt Yöneticisi'nden ses driverlarını kaldırın ve aynı sekmeden aygıt taraması yapın. Ben bu şekilde çözdüm, 3-4 gündür sıkıntım yok.

Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcısı sekmesine girip Radeon 540X'i ve Vega'yı silin. AMD'nin sitesinden AMD Software indirin ve Pro(yükselt) yerine önerilen adrenalin Edition'ı kurun. Son olarak Aygıt Yöneticisi'nden ses driverlarını kaldırın ve aynı sekmeden aygıt taraması yapın. Ben bu şekilde çözdüm, 3-4 gündür sıkıntım yok.

Bu arada çok özür dilerim sizin Nitro 5'miş benim Aspire 3, aynı model sanıyorum o yüzden 20.3.1'i kurun dedim size. Siz ses driverlarını kaldırıp aygıt taraması yaptırın bakalım düzelecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı