Acer Nitro 5 ile R5 2600 ve GTX 1660Tİ sistem takası mantıklı mı?

burhan ozer

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar,

Arkadaşlar Acer Nitro 5 "laptopum" için aşağıdaki gibi bir masaüstü takas teklifi aldım. Sizce mantıklı olur mu?

benim sistemim:

-i7 7700HQ
-Gtx 1050 Ti.
-16 GB RAM.
-128 GB SSD - 1 TB HDD.

takas teklif edilen "masaüstü" sistem:

-R5 2600.
-Gigabyte A320M.
-Asus GTX 1660 Ti.
-Corsair 8 GB 3000MHz RAM.
-Crucial 240 GB SSD.
-Powerboots royal seri kasa Gametech 600W 80+ Bronze PSU.

Olayı performans olarak değerlendirmeyin bence, fiyatlara bakın kaçtan satılıyor. Eğer fiyat olarak mamtıklıysa olabilir fakat cazip bir yanı yoksa kendi laptopunuzu satın ardından biraz daha ekleyerek çok daha iyisini toplayabilirsiniz.

Olayı performans olarak değerlendirmeyin bence, fiyatlara bakın kaçtan satılıyor. Eğer fiyat olarak mamtıklıysa olabilir fakat cazip bir yanı yoksa kendi laptopunuzu satın ardından biraz daha ekleyerek çok daha iyisini toplayabilirsiniz.
Hocam aslında 1 aydır satmaya çalışıyorum ama komik rakamlar teklif ediyorlar. Neler çekerek aldık, 3 tane ölücüye yem etmek istemiyorum açıkçası. :)

Hocam aslında 1 aydır satmaya çalışıyorum ama komik rakamlar teklif ediyorlar. Neler çekerek aldık, 3 tane ölücüye yem etmek istemiyorum açıkçası. :)
Kaça satıyorsunuz bilmiyorum ama fiyat normalse ve acil nakit ihtiyacı yoksa bekleyin illa ki alıcı bulunur. Arkadaşlar performans farkı felan demiş ama böyle bakılmaz bu olaya sonuçta masaüstü ile aynı özellikte laptop çok daha pahalıya satılıyor, nakit satıp kendi sisteminizi kurabilirsiniz.

Hocam arada çok fazla performans farkı var. Eğer laptopta çok işiniz yoksa alın gitsin.
Zaten satma amacım da masaüstü pc toplamak içindi. Bu sebeple takas mantıklı görünüyor o halde.

Kaça satıyorsunuz bilmiyorum ama fiyat normalse ve acil nakit ihtiyacı yoksa bekleyin illa ki alıcı bulunur. Arkadaşlar performans farkı felan demiş ama böyle bakılmaz bu olaya sonuçta masaüstü ile aynı özellikte laptop çok daha pahalıya satılıyor, nakit satıp kendi sisteminizi kurabilirsiniz.
Direkt ver gitsin aşırı performans farkı var.
Görüşleriniz için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı