Acer Nitro 5 ısınıyor

xarresa

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri LoL için gayet yeterli fakat ısınmadan dolayı çok fazla FPS düşmesi oluyor. NitroSense programında yüksek performansa aldığımda direkt 95-97 derecelerine çıkıyor ve fazla ısındığı için FPS düşmesi oluyor. Evde yapabileceğim neler bilmiyorum. Bilgisayarcıya pandemi döneminde götürmek istemiyorum ev durumlarından dolayı. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 yıl 2 aylık bir bilgisayarın macun yüzünden bu kadar yüksek ısılara çıkacağını düşünmüyorum. Kaldı ki 3-4 yıl macun yenilemeyip ilk günkü performansıyla kullanan insanlar bile var. Ben yazılımsal bir problem olduğunu veya soğutucu panelde fiziksel bir hasar olduğunu düşünüyorum.
Yazılımsal problemi nasıl çözebilirim ilk aldığımda böyle değildi format mı atmam gerek. Paneldeki sıkıntı için de garantiye vermem gerek galiba.

Acer Nitro 5 AN515-43 model mi acaba aynı sorunu arkadaşımda yaşıyor. Maalesef termal de değiştirdik temizledik fayda etmedi. İlk 3 ay kullanımda çok temiz dropsuz canavar gibi kullanırken şuan sizinle aynı sorunları yaşıyor.

Acer Nitro 5 AN515-43 model mi acaba aynı sorunu arkadaşımda yaşıyor. Maalesef termal de değiştirdik temizledik fayda etmedi. İlk 3 ay kullanımda çok temiz dropsuz canavar gibi kullanırken şuan sizinle aynı sorunları yaşıyor.
evet aynı model
bence garantiye gönderin en kesin çözüm olur hocam.
Kargolar çok yavaş kim bilir kaç günde gelir bir de dersler var online o yüzden istemiyorum.

WhatsApp Image 2020-12-02 at 15.40.27.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-02 at 15.40.27.jpeg
Bu ayarlar olmazsa aşağıdaki Powerplay ayarlarına gelip 2 seçeneği de pili optimize et diyebilirsin.

Hala aynı sorunu yaşıyor musunuz?
Arkadaşım yaşıyordu araştırmalar sonucu laptopun mühendislik hatası bir ürün olduğunu anladık. Sorunun tek çözümü bakır boruları değiştirmek ancak bu da uzun vadede yine çözüm sayılmaz en fazla ömürleri 3 ay oluyor daha sonrasında eskisi gibi ısı değerlerini kontrol altına alamıyoruz. Bakır boruların tasarımı sırası verilen konum tamamen yanlış.

Yeni konular

Geri
Yukarı