Acer Nitro 5 laptop içinden ses geliyor

Hocam akşam açtım bilgsiyarayi tekrardan ama boyle bir ses gelmiyor şimdi de FPS de normale döndü ne oluyor buna anlamıyorum bir de GTA 5 90 100 arasi FPS 90 derece sıcaklık normal midir klavyede yön tuşlari kısmı aşırı isiniyor elim yaniyor resmen ve bunlar altinda sogutucu en son kademede calisirken oluyor PC'yi ilk defa yuksek performans ayarlarina getirdim boyle oldu normalde dengelide oynuyordum ama yani yüksek performansta surejli bu sicakliklarda oynamak bikgisayarib ömrunu kısaltır kasayı buna göre dizayn etmemisler yaniyor resmen bu nasıl iştir ya. Benim laptopta mi bir sıkıntı var acaba yoksa genel mi bu?

90 derece işlemci için bir tık fazla olabilir.
Monster laptoplardada aynı durum var.
Performans modu 20-30 FPS extra veriyor güç tasarrufu moduna göre ama çok ısınıyor.

Tam model nedir? BIOS güncelmi stres testi yapınca da fan sesi var mı?
Hocam pc yi alali 3 hafta falan oldu bios guncellemesi hic yapmadım acerin sitesinde de uyari var bios güncellemelerinin ustunde tisrtim biraz o yuzden acikcasi stres testinde de fan sesi gelmedi ayrica laptop şarja takili degilken cs ye girdigimde sabit 30fps veriyodu geforce experienceden pildeyken 30 fps ye sabitleme ayari vardi onu kapattım ve bu sirada fandan cizirdi ve oyunda kasmalar meydana geldi şarjayken sorun yok ama şarja takili degilken bunlar oluyor tam model de acer nitro 5 an515-45 rtx3060 ekran karti ryzen 5 5600h işlemci

Geri
Yukarı