Acer Nitro 5 nasıldır?

Bütçe
Bütün herşeyiyle 9500-10000 tl
Bende Acer Nitro 5 AN515-42 modeli var. Dizüstü bilgisayarım şuana kadar beni hem oyun olarak hem video film tarzı gibi yerlerde üzmedi. Bana göre tek eksisi batarya bilgisayara gömülü halde olması. Bana göre Acer Nitro 5 alınabilir bir dizüstü bilgisayar.

Hocam merhaba! Yaklaşık 9 aydır attığınız Nitro 5 serisinin 9750H - GTX1660Ti kombinasyonu bulunan sürümünü kullanmaktayım ve şu ana kadar herhangi bir şikayetim olmadı. Uzun süre 'iyi' sisteme sahip bir bilgisayar sahibi olamadığım için oynayacak bir sürü oyun birikmişti ve bu 9 aylık süreçte GTA V'den tutun Mafia 3'e, Yakuza'dan tutun Warzone'sine, Bannerlord'una ve en son olarak CyberPunk'ına kadar oynadım. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki MSI gibi ısınma problemlerini büyük ölçüde düzeltmiş bir laptop kullanmıyorsanız ısınma sorunu başınıza hep dert açacaktır. Diğer oyunlarda ki verileri bilmiyorum fakat Cyberpunk'a güncelleme gelmeden önce max 94 derecede 30 fps aralığında (low) oynuyordum ki şu an optimizasyonu düzeldi sanıyorum ki fps daha da artacaktır. Cyberpunk dışında diğer oyunları (Warzone hariç yüksek fps almam gerekiyordu) yüksek ayarlarda oynadım ve çoğu zaman fanı maximum ayarda çalıştırdım ve yine hemen hemen 87-88 belki 90 derece aralığında ısılarla karşılaştım fakat performansta düşüşler çok yaşamadım. Fanın ultra modunda sesi rahatsızlık verebilir fakat kulaklık vs. taktığın zaman seni rahatsız etmeyecektir fakat kütüphane gibi ortamlarda nitro tuşundan fan hızını özelleştirip milleti rahatsız etmeyecek bir seviyeye almanı öneririm (son ayarda monster kadar çok ses çıkartmıyor).

Eğer ki MSI'a vs. gücün yetmiyorsa rahatlıkla Nitro serisini önerebilirim hatta benim ki seninkine bakarak biraz daha eski versiyonu gibi kalıyor yenilerde soğutmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

@Rocky_Balboa 'in dediği gibi batarya içerisine gömülü olarak geliyor ve bence de tek eksisi bu olmuş.

Laptop olarak bunu öneririm. Ekipman vs. olarak bunlar olabilir:

AMD versiyonlarını bilemiyorum, ofis işleri için İ5 9300H GTX 1650 512 GB SSD'li modelini aldım, çok memnunum. Pek oyun oynamadım gerçi ama şu ana kadar fan sesi duyduğumu hatırlamıyorum, soğutması gerçekten başarılı. 120 HZ IPS ekranı da gayet iyi.
Tasarım olarak da güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı