Acer Nitro 5 nasıldır?

Bu modelde UV yapılmıyor. BIOS modlama ile olablir sadece, aklınızda olsun.

Hocam pahalı bilgisayarlara takılan i7 10750H gibi işlemciler tabiri caizse sobadır. Bu işlemciler 95-100 bandında bile çalışabilir. Fakat bunu güç modu ile veya undervolt yaparak düşürebiliriz. Mesela benim laptop yüksek performans modunda 85-94 derecelere kadar çıkıyor. Ama ben güç tasarrufu modunda kullanıyorum 80'i geçmiyor.
Peki o zaman performans kaybı olmuyor mu?

Bende fark edilmeyecek kadar az oluyor.
Aynı modeli kullanıyorum fark az oluyor ancak stabillik azalıyor. İşlemci frekansları çok daha oynak ve dengesiz hâle geliyor çoğu laptopta. Gerçekten iyi ve dengeli performans için 85 derecelerin üstüne çıkarmayacak bir soğutma çözümü gerekli. Sıvı metal macun gibi.

Peki 10750h rtx 2060 ve rtx 3060 arasında neredeyse 2 bin tl var sizce bu fiyat farkını vermeye değer mi?
Rtx 2060 eski 3060 yeni nesil ve aralarında en az 10 fps lik fark var 2 bin tllik fark pahalı gibi görünse de gerçekten hissettiriyor bana kalırsa 3060lık modelini alın. Şu anda denediğim oyunlar volarant full ayarlarda 170-205 fps arası yaklaşık oynama saatim aralıksız 1 saat derece olarak 85 i geçmedi, the way out full ayarlarda 120 fps aralığı oynama sürem 2 saat sıcaklık 87 lerde gayet güzel bir bilgisayar. Aynı özelliklerdeki diğer markalarda 20 binden aşağı değil bu bilgisayar

Aynı modeli kullanıyorum fark az oluyor ancak stabillik azalıyor. İşlemci frekansları çok daha oynak ve dengesiz hâle geliyor çoğu laptopta. Gerçekten iyi ve dengeli performans için 85 derecelerin üstüne çıkarmayacak bir soğutma çözümü gerekli. Sıvı metal macun gibi.
Sizin bilgisayarınız hangisidir ikisininde ısı borsunu farklı ve sizin bilgisayarınızda işlemci ile ekran kartı ısı borusu bitişikmi yoksa ayrımı?

Dosya Ekleri

• 110352_large.jpg
    110352_large.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 35
  • whatsapp_image_2020-07-23_at_11.43.34_am_6.jpeg
    whatsapp_image_2020-07-23_at_11.43.34_am_6.jpeg
    27,5 KB · Görüntüleme: 22
Sizin bilgisayarınız hangisidir ikisininde ısı borsunu farklı ve sizin bilgisayarınızda işlemci ile ekran kartı ısı borusu bitişikmi yoksa ayrımı?
2. resimdeki. Whatsapp isimli dosya yani. İkisi de ayrı. Sağ ve sol tarafta fanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı