Çözüldü Acer Nitro 5 NH.Q59EY.009 Paneldeki Işık Sızması Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fury52

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Fatsa
Daha fazla  
Acer Nitro 5 NH.Q59EY.009 kodlu bilgisayarımın ekranında aşırı bir ışık sızması var. Bu bilgisayarı almadan önce IPS LED panellerde ışık süzmesi olabileceğini bilerek aldım. Tabi ki ufak tefek tolere edilebilecek bir sızma olsaydı sıkıntı değildi. Fotoğrafı ekledim orta üst kısım kameranın altında sızma görünüyor. Peki sizce bu ışık sızması aşırı mı yoksa tolere edilebilecek seviyede mi? Laptopla ilgili sorularınız varsa da sorabilirsiniz.
06C9096B-E076-465F-BDEF-76F421DF4233.jpeg

Çözüm
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Laptop olduğu için marka seçim şansım yok. Değişime göndersem yeni gelen nasıl olur bilemiyorum. Şansa kaldı bizim iş.
İnşallah yeni laptop gönderirler tamir etmeye kalkarlarsa o zaman kötü olur. Zamanında bende de casper laptop vardı kendi servisine tamire verdim geri geldiğinde sağlam parçaları bile bozup göndermişlerdi.
Tolerans göstermek zor. Baya baya var yani.

Değişime göndersen bile gelen monitör de pek farklı sonucu vermeyecektir. Her firma ips panel konusunda başarılı değil malesef. Işık süzmesinin minimal olduğu monitörler AOC, philips, LG ve samsung monitörlerdir. Eğer başka bir marka ile değişim yapma imkanın olursa belirttiğim bu markalar ile değiştirmeni öneririm. Sen değişim için şansını zorla.

Değişime göndersen bile gelen monitör de pek farklı sonucu vermeyecektir. Her firma ips panel konusunda başarılı değil malesef. Işık süzmesinin minimal olduğu monitörler AOC, philips, LG ve samsung monitörlerdir. Eğer başka bir marka ile değişim yapma imkanın olursa belirttiğim bu markalar ile değiştirmeni öneririm. Sen değişim için şansını zorla.
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Laptop olduğu için marka seçim şansım yok. Değişime göndersem yeni gelen nasıl olur bilemiyorum. Şansa kaldı bizim iş.

İnşallah yeni laptop gönderirler tamir etmeye kalkarlarsa o zaman kötü olur. Zamanında bende de casper laptop vardı kendi servisine tamire verdim geri geldiğinde sağlam parçaları bile bozup göndermişlerdi.

Çözüm
Laptop iadesi kabul edildi. Mağaza koşulsuz şartsız hiç uğraştırmadan parayı iade etti.
İşi yokuşa sürse dahi THH ile iade hakkınız olacaktı zaten :) Uğraştırmaması sizin için güzel olmuş. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı