Çözüldü Acer Nitro 5 NH.Q59EY.009 Paneldeki Işık Sızması Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fury52

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Fatsa
Daha fazla  
Acer Nitro 5 NH.Q59EY.009 kodlu bilgisayarımın ekranında aşırı bir ışık sızması var. Bu bilgisayarı almadan önce IPS LED panellerde ışık süzmesi olabileceğini bilerek aldım. Tabi ki ufak tefek tolere edilebilecek bir sızma olsaydı sıkıntı değildi. Fotoğrafı ekledim orta üst kısım kameranın altında sızma görünüyor. Peki sizce bu ışık sızması aşırı mı yoksa tolere edilebilecek seviyede mi? Laptopla ilgili sorularınız varsa da sorabilirsiniz.
06C9096B-E076-465F-BDEF-76F421DF4233.jpeg

Çözüm
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Laptop olduğu için marka seçim şansım yok. Değişime göndersem yeni gelen nasıl olur bilemiyorum. Şansa kaldı bizim iş.
İnşallah yeni laptop gönderirler tamir etmeye kalkarlarsa o zaman kötü olur. Zamanında bende de casper laptop vardı kendi servisine tamire verdim geri geldiğinde sağlam parçaları bile bozup göndermişlerdi.
@byazem ürünü bozdan teknoloji adlı mağazadan aldım. Ürünü iade ettikten sonra da ASUS ROG STRIX G531GU-AL059 aldım. Gayet memnunum.

Aynı mağazaya sorulan soruya alınan cevap aşağıdadır.
Ayrıca ROG STRIX modelinde GTX 1660 Ti mı var ve ışık sızması sorunu var mı?

Ekran Resmi 2020-05-16 15.30.54.png

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-05-16 15.30.54.png
    Ekran Resmi 2020-05-16 15.30.54.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Aynı mağazaya sorulan soruya alınan cevap aşağıdadır.
Ayrıca ROG STRIX modelinde GTX 1660 Ti mı var ve ışık sızması sorunu vardı?

Eki Görüntüle 564321

Ben aldıktan sonra ışık sızması olunca direk satıcı ile görüştüm. Onlar da benim memnuniyetim için iade alacaklarını söylediler. O konuda çok yardımcı oldular. Hatta daha sonra aynı mağazadan bir tane daha Acer Nitro 5 aldım. O bilgisayarda da aynı şekilde ışık sızması vardı onu da iade ettim. Mağaza o konuda çok ilgili ve bence başarılı. Daha sonra Acer'dan vazgeçtim Asus'a yöneldim.
Evet 9300H ile 1660 Ti var.

Ben aldıktan sonra ışık sızması olunca direk satıcı ile görüştüm. Onlar da benim memnuniyetim için iade alacaklarını söylediler. O konuda çok yardımcı oldular. Hatta daha sonra aynı mağazadan bir tane daha Acer Nitro 5 aldım. O bilgisayarda da aynı şekilde ışık sızması vardı onu da iade ettim. Mağaza o konuda çok ilgili ve bence başarılı. Daha sonra Acer'dan vazgeçtim Asus'a yöneldim.
Evet 9300H ile 1660 Ti var.
Yorumlar için çok teşekkürler Acer almak üzereydim.
Asus Rog Strix stok sıkıntısı var sanırım.

Yorumlar için çok teşekkürler Acer almak üzereydim.
ASUS ROG STRIX stok sıkıntısı var sanırım.

Evet şu anda bir stok sıkıntısı var fazla model yok. Ben 10.nesil işlemcileri beklemenizi öneririm. Bu arada cevaplamayı unutmuşum Asus'da ışık sızması yok.

Merhaba ben de dün hepsiburadadan aldığım Acer Nitro AN515-43-R00B laptopu ışık sızmasından dolayı geri hepsiburadaya gönderdim iade için, bugün aradılar ve Acer teknik servise göndereceklerini, cumartesiler dahil 21 iş günü içinde cevap verileceğini söylediler. IPS ekranın böyle sıkıntıları olduğunu biliyordum ama bana fazla geldi. Film izlerken karanlık bir sahnede ya da oyun oynarken karanlık bölümlerde rahatsız ediyor. Bakalım Acer teknik servisi ne cevap verecek.
IMG_20200526_155114.jpg

Geri
Yukarı