Acer Nitro 5 yeni BIOS'ta yazan " Support New INV panel " nedir?

• Konuyu başlatan CanR6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 252
Arkadaşın konusuna yazıyorum ama kendim de konu açtım yardım bulamadım o yüzden size sorayım. RAM doa raporu olmadan değişim oluyor mu ben Crucial RAM'i N11 üzerinden aison satıcısından almıştım. Gerçi tek başına Crucial RAM takıp Memtest86 yaptığımda fail vermiyor testten geçiyor. Sorunum 2 RAM takılıyken oluşuyor.

Kullandığın RAM'ler uyumsuz o halde, halihazırda hangi RAM calısıyorsa ondan bir tane daha almalısın.

Arkadaşın konusuna yazıyorum ama kendim de konu açtım yardım bulamadım o yüzden size sorayım. RAM doa raporu olmadan değişim oluyor mu ben Crucial RAM'i N11 üzerinden aison satıcısından almıştım. Gerçi tek başına Crucial RAM takıp Memtest86 yaptığımda fail vermiyor testten geçiyor. Sorunum 2 RAM takılıyken oluşuyor.

2. RAM'i 1. slota takıp 2.slotu boş bırakarak denediniz mi? Eğer ki herhangi bir hata almıyorsanız RAM slotunda ya da RAM için kontrolcüde bir arıza olabilir. Eğer ki hata almıyorsanız laptopun servisine RAM ile beraber gönderin durumu açıklayan bir yazıyı kutu içine koyun. Servis bizzat ilgilenir. Anakartta arıza varsa garanti kapsamında ise garanti kapsamında değişimide yaparlar. Slot arızası pek denk gelinebilecek bir arıza değil ama. Ayrıca RAM değişimi için bir rapor gerekmiyor. Satın almanızın ilk 15 günündeyseniz değişime direkt olarak gönderebilirsiniz. Sonrasında değişim yapman isterseniz RAM'in servisinden rapor gerekebilir.

Kullandığın RAM'ler uyumsuz o halde, halihazırda hangi RAM calısıyorsa ondan bir tane daha almalısın.

Yine de uyumsuz olsa da profiller birbirine uyuyordur diye düşünüyorum. Frekansı düşük olanın frekans hızına ve CL'si yüksek olanın CL değerine iki RAM'de uyum sağlaması gerek diye düşünüyorum. Acer laptoplarda daha önceden böyle denk geldiğim durumlar olmuştu sorun olmamıştı. Yine de düşük bir ihtimalde olsa profillerin uyumsuzluğu mümkün. Ayrıca çakma RAM çıkma ihtimalini de göz önünde bulundurursak böyle bir uyumsuzluk ihtimali epey yüksek olabiliyor.

Konu olarak burada açmışsınız. CPU-Z'de RAM bilgilerini paylaşarak bizi etiketleyebilir misiniz? İnceleyelim. @GFYT tekniker olarak görünüyor. Onunda bilgisi olacaktır yapabileceğimiz bir şey varsa inceleyebiliriz.

Geri
Yukarı