Acer Nitro AN515-43-R00B içinde ki RAM markası nedir?

Aynı model var 8 GB daha RAM taktım servislere bile güvenmiyorum garanti gidiyor olayı büyük yalan laptopun arka kasasındaki etiket bile yok hem HDD upgrade koyacaksın hem de garanti dışı kalıyor diyeceksin.
Soruna gelecek olursak dostum Kingston 2666 MHz CL17 RAM kullanılıyor kendim 2666 MHz CL19 RAM taktım gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar.
Çok teşekkürler peki performansından memmun musun hangi oyunda hangi değerleri alıyorsun?

Çok teşekkürler peki performansından memmun musun hangi oyunda hangi değerleri alıyorsun?

Şimdi şöyle ne beklediğine bağlı şu anki fiyatı 6000 TL bandında bu fiyatı haketmiyor 1 Nisan'da 4430' TL gibi bir fiyata aldım yani 1 Nisan'da 6000 TL fiyatına 1650 bandında laptoplar vardı performansa gelecek olursak denediğim oyunlar CS:GO 1280X1024 Low ayarlarda 160-230 FPS aralığında Witcher 3 1920X1080 Yüksek ayarlarda 50-60 FPS AC Oddysey 1920X1080 Medium 35-55 FPS Shadow Of Tomb Raider 1920X1080 Yüksek 40-50 FPS

Şimdi şöyle ne beklediğine bağlı şu anki fiyatı 6000 TL bandında bu fiyatı haketmiyor 1 Nisan'da 4430' TL gibi bir fiyata aldım yani 1 Nisan'da 6000 TL fiyatına 1650 bandında laptoplar vardı performansa gelecek olursak denediğim oyunlar CS:GO 1280X1024 Low ayarlarda 160-230 FPS aralığında Witcher 3 1920X1080 Yüksek ayarlarda 50-60 FPS AC Oddysey 1920X1080 Medium 35-55 FPS Shadow Of Tomb Raider 1920X1080 Yüksek 40-50 FPS
Ben zaten Just Cause 3, GTA 5, CS:GO arada sırada, Life is Strange, The Sims 4 gibi oyunlar oynuyorum Geforce Now üzerinden oynanabilen oyunları da Geforce Now üzerinden oynuyorum ama bazıları bilgisayarım da kurulu oluyor bazıları da taşınabilir HDD diskimde bu yüzden daha iyi performanslar alabileceğimi düşünüyorum. Bu arada memmun musunuz malzeme kalitesi olsun marka olarak olsun ürün olarak olsun?

Ben zaten Just Cause 3, GTA 5, CS:GO arada sırada, life is strange, the Sims 4 gibi oyunlar oynuyorum GeForce Now üzerinden oynanabilen oyunları da GeForce Now üzerinden oynuyorum ama bazıları bilgisayarım da kurulu oluyor bazıları da taşınabilir HDD diskimde bu yüzden daha iyi performanslar alabileceğimi düşünüyorum. Bu arada memmun musunuz malzeme kalitesi olsun marka olarak olsun ürün olarak olsun?

Güzel ya kasa olarak sağlam gayet klavye vuruş hissi de çok iyi tek sıkıntısı çok toz alıyor gibi hissediyorum panel siyah olunca tabii daha da hissediliyor 2 günde bir siliyorum iyice onun dışında gayet güzel dediğiniz tüm oyunlar çok rahat oynarsınız.

Aynı model var 8 GB daha RAM taktım servislere bile güvenmiyorum garanti gidiyor olayı büyük yalan laptopun arka kasasındaki etiket bile yok hem HDD upgrade koyacaksın hem de garanti dışı kalıyor diyeceksin.
Soruna gelecek olursak dostum Kingston 2666 MHz CL17 RAM kullanılıyor kendim 2666 MHz CL19 RAM taktım gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar.
Fotoğrafı var ise atabilir misin ve tam modeli nedir RAM'in mesela Kingston Valueram gibi.

Fotoğrafı var ise atabilir misin ve tam modeli nedir RAM'in mesela Kingston valueram gibi.

Yarın gündüz çekip atarım RAM bilgileri bu şekilde micron olan bendeki RAM nanya takmış olduğum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    8,8 KB · Görüntüleme: 62
  • 2.PNG
    2.PNG
    11,2 KB · Görüntüleme: 67
  • 3.PNG
    3.PNG
    10,9 KB · Görüntüleme: 63
Bende bu bilgisayarı alınca upgrade yapacağım fakat garantisi bozulursa bir sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum,bu arada çivilerdeki aşınmadan anlıyorlar açıldığını,aynı modelin adına ışık sızması takılmalar vb. konular açılmış sizde bunun gibi veya başka sorunlar var mı?

Bende bu bilgisayarı alınca upgrade yapacağım fakat garantisi bozulursa bir sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum, bu arada çivilerdeki aşınmadan anlıyorlar açıldığını, aynı modelin adına ışık sızması takılmalar vb. konular açılmış sizde bunun gibi veya başka sorunlar var mı?

Çivideki aşınmaları bahane edip ürünü garanti dışında bırakırlarsa her türlü dava açma hakkınız var bende bir sorun yok ışık hızması dediğiniz olayı tam olarak bilmiyorum ama görüntüm gayet iyi.
Bende bu bilgisayarı alınca upgrade yapacağım fakat garantisi bozulursa bir sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum, bu arada çivilerdeki aşınmadan anlıyorlar açıldığını, aynı modelin adına ışık sızması takılmalar vb. konular açılmış sizde bunun gibi veya başka sorunlar var mı?

Ayrıca ben PC'de sorun olacağını düşünmediğim için upgrade yaptım 1 ay bekledim yani.

Aynı modelin 16 GB ram 256 GB SSD ve 1 TB HDD olan versiyonunu aldım tekrar ram ve ssd upgrade ile uğraşmamak için, 2x8 GB ram bekliyordum ancak 1x16 GB ram var. Ryzen 7 3750h dual channelda çok daha iyi performans veriyor. O yüzden elimde olan bir 8 gb rami takmak istedim ancak bu modelde ram ve ssd bölümüne ayrı olarak ulaşabileceğiniz bir kapak yok bütün kasayı sökmeniz lazım. Bu yüzden müşteri hizmetlerine mail attım ve bana aşağıdaki gibi cevap verdiler.

a1.jpg

Aynı modelin 16 GB RAM 256 GB SSD ve 1 TB HDD olan versiyonunu aldım tekrar RAM ve SSD upgrade ile uğraşmamak için, 2x8 GB RAM bekliyordum ancak 1x16 GB RAM var. Ryzen 7 3750H Dual Channel'da çok daha iyi performans veriyor. O yüzden elimde olan bir 8 GB RAM'i takmak istedim ancak bu modelde RAM ve SSD bölümüne ayrı olarak ulaşabileceğiniz bir kapak yok bütün kasayı sökmeniz lazım. Bu yüzden müşteri hizmetlerine mail attım ve bana aşağıdaki gibi cevap verdiler.

Eki Görüntüle 561802

Hocam bende diyorum ki bazı ülkelerde bir taneye vidaya Acer logosu takıp oranın delinmesi durumunda direkt garanti dışı durumu oluyor yani kimse sen vidayı aşındırmışsın garanti dışı bırakıyoruz diyemez Acer bu konuda çok yanlış yaklaşıyor olaya bilinçsiz hareketleri önlemek amacıyla muhtemelen.
Ayrıca ben Acer aldıktan sonra fark ettim ama çok kötü bir garanti servisi var klavyesi bozulan adama 8000 TL fiyat çıkarmışlar ben olsam garanti anlamında daha iyi bir firma düşünürüm laptop güzel ama teknolojik ürün şans işi üründe sıkıntı olduğunda koşulsuz teslim edebileceğiniz servis olmalı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı