Acer Nitro VG240ys ölü pixel çıktı ne yapmalıyım?

kaandurgut

Hectopat
Yeni aldığım 3 günlük monitörüm Acer VG240YS'de 2 adet yan yana ölü pixel çıktı en sağ üste özellikle mavi renkte gözüküyor beni rahatsız etmiyor fakat ileride satmak istediğimde filan problem çıkaracağını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım iade hakkım var mıdır?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-04-16 at 01.59.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-16 at 01.59.37 (1).jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2022-04-16 at 01.59.37.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-16 at 01.59.37.jpeg
    163,7 KB · Görüntüleme: 61
Aldığınız yer kabul ederse iade etmeye çalışın kabul etmezse thh gibi kurumlara başvurun uğraşmanıza değer mi bilmiyorum size kalmış.

Ölü pikselin servis prosedüründe kabul edilebilmesi için üç adet üst üste yada yan yana 5 adet de farklı yerlerde olması lazım.

Bir diğeri de ürünü yeni aldıysanız bu durumda iade etmenizi öneririm. Olaki ileri de kullandıgınız ürünü upgrade yapmak isterseniz bu problemler size ciddi anlamda maddiyat konusunda zarar ettirecektir.

Sahsen siz bile hatalı bir ürün alır mısınız ? Yada alsanız bile hatasız ürün fiyatı öder misiniz ?

Aldığınız yer kabul ederse iade etmeye çalışın kabul etmezse thh gibi kurumlara başvurun uğraşmanıza değer mi bilmiyorum size kalmış.
Reis yeni aldıysan hiç bekleme ya değişim için ver ya da iade et bir şekilde hallet yani bu tür şeyleri önceden halletmek en mantıklısı.
İleride yayılabilir. Aldığınız yere bir sorun. Bazı yerler belli bir sayıya ulaşmadan kabul etmiyorlar. Hatta öyle bir duruma geldi ki, ölü piksel hata olarak bile sayılmıyor neredeyse.
Ölü pikselin servis prosedüründe kabul edilebilmesi için üç adet üst üste yada yan yana 5 adet de farklı yerlerde olması lazım.

Bir diğeri de ürünü yeni aldıysanız bu durumda iade etmenizi öneririm. Olaki ileri de kullandıgınız ürünü upgrade yapmak isterseniz bu problemler size ciddi anlamda maddiyat konusunda zarar ettirecektir.

Sahsen siz bile hatalı bir ürün alır mısınız ? Yada alsanız bile hatasız ürün fiyatı öder misiniz ?
1650064199924.png

Aldığım yer böyle bir cevap verdi bende sadece 2 adet ölü piksel var. İnternetten araştırdığımda bu 5 piksel olayının bir dayanağı olmadığını palavra olduğunu okudum ama uğraşmaya 4 5 ay mahkemelerde sürünmeye de vaktim yok en kısa yoldan nasıl halledebilirim bu durumu?

Eki Görüntüle 1361537
Aldığım yer böyle bir cevap verdi bende sadece 2 adet ölü piksel var. İnternetten araştırdığımda bu 5 piksel olayının bir dayanağı olmadığını palavra olduğunu okudum ama uğraşmaya 4 5 ay mahkemelerde sürünmeye de vaktim yok en kısa yoldan nasıl halledebilirim bu durumu?
en kısa yoldan halletmenin yolu 15 gün dolmadan iade etmek

Yeni konular

Geri
Yukarı