Turkcell'den aldığım iPhone 13 sorunlu çıktı ne yapmalıyım?

ssametaslan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

12 Mayıs 2022 tarihinde Turkcell pasaj üzerinden almış olduğum iPhone 13 128 GB cihazın 3 gün sonra güneşte ekranda iki adet büyük yuvarlak leke gözükmeye başladı. Daha sonrasında 20 Mayıs 2022 tarihinde Apple Store Bağdat caddesine randevu alıp gittim. Randevu sonrasında cihazdaki hatayı gördüler ve fabrikasyon hata olduğunu kabul ettiler. Lakin Turkcell'den aldığım için iade ya da değişim yapamayacaklarını yalnızca ekranı değiştireceklerini söylediler. Daha sonra ben cihazı Turkcell'e gönderdim. Onlarda Genpa'ya gönderdiler. Genpa'da ekranı değişimi teklif ettiler kabul etmedim. Turkcell bugün arayıp cihazı işlem yapmadan göndereceklerini söylediler.

Cihazımda olan sorun yurt dışında bazı kullanıcılarda görülmüştür. İncelemek isterseniz link

Bu adımdan sonra nerelere başvurmalıyım? Atmam gereken adımlar nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sinir bozucu bir olay. Sanki Turkcell'in sattığı çakma iphone. Yeni alınan cihazda da ekran değişimi yaptırmak heves kaçırır. Gidin tüketici hakem heyetine verin.

Turkcell olsun veya başka firma olsun sorun cihazda satıcı firmalarda değil zaten yetkili apple servis ile görüşürsen yardımcı olacaklardır endişelenmene gerek yok apple bu ürünlerinin arkasında her zaman geçmiş olsun tekrardan

Turkcell olsun veya başka firma olsun sorun cihazda satıcı firmalarda değil zaten yetkili Apple servis ile görüşürsen yardımcı olacaklardır endişelenmene gerek yok Apple bu ürünlerinin arkasında her zaman geçmiş olsun tekrardan

Apple Bağdat caddesine gittim. Onlar Turkcell'in değişim yapacağını söylediler. Turkcell'e gönderdim onlar genpaya gönderdiler genpada reddeti. Genpa diyor Turkcell'e söyleyin. Ne yapacağımı şaşırdım.
Çok sinir bozucu bir olay. Sanki Turkcell'in sattığı çakma iphone. Yeni alınan cihazda da ekran değişimi yaptırmak heves kaçırır. Gidin tüketici hakem heyetine verin.
15 Bin üstü tüketici mahkemeleri bakıyor sanırsam. Apple beni çok şaşırttı 2016da telefoncudan aldıgım cihazı bile değiştirdi lakin 7 günlük cihazı değiştirmedi.
Bildiğim kadarıyla kusurlu cihazlar 6 ay içerisinde iade edilebiliyor. İade etmeyi deneyebilirsiniz.
Kabul etmiyorlar. Mahkemeye başvurun diyor türkcel ve genpa.
Merhabalar sürek hakkında bilgi vermek istiyorum,
Telefonun kamerasında bir problem çıktı, Zorlu Centere gidip gösterdim tamir edebileceklerini söylediler kabul etmedim.
Daha sonrasında bizzat genpa'ya gidip cihazı teslim ettim. Onlarda yine değişim yapmadılar tamir edelim dediler.
Genpa 14 günlük cayma hakkımı gaspettiği yetmezmiş gibi 2. kez cihazda hata olduğunu kabul ettiklerini halde değişim yapmadılar.
An itibari ile bugun tüketici mahkemesine gidip Turkcell ve Genpa'ya hukuksal süreci başlattım.
Ayrıca genpa günlerce beni uğraştırdığı için hem maddi hem manevi tazminat davası açtığımı sizlere bildirmek istiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-31 120920.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-05-31 120920.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20220520_155258.jpg
    IMG_20220520_155258.jpg
    77,6 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

Geri
Yukarı