Acer Predator Helios 300 ısınma sorunu

Ern_gyk

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Bende Acer Predator Helios 300 var ve resmen yanıyor. CPU sıcaklık değerleri 98 dereceyi gösteriyor, GPU da aynı şekilde. Oyunları normalde rahatça oynatması gerekirken sıcaklık 98 dereceye geldiği anda FPS dropları falan yiyorum. Mesela R6 oynarken 40 FPS gösteriyor Ultra-low fark etmiyor laptop yine aynı değerleri gösteriyor. Ben bundan bıktım usandım artık Gaming laptop mu aldım tost makinesi mi belli değil. Amazon Amerika’dan aldığın için garantisi var mı yok mu onu da bilmiyorum.

Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın 1 saatlik uyarı aldığım için yazamamıştım. Evet yazılım zaten yüklü geldiği için indirmeme gerek kalmadı fakat fanları maxa alıp coolbost açtığım halde böyle oluyor ne yapacağımı bilmiyorum.

Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey sıvı termal macun uygulamak. İçini açmak istemiyorsanız da bu yazılımla frekans kontrolü yapabilirsiniz:

Merhabalar arkadaşlar. Ben de Acer Predator Helios 300 var ve resmen yanıyor. CPU sıcaklık değerleri 98 dereceyi gösteriyor, GPU'da aynı şekilde. Oyunları normalde rahatça oynatması gerekirken sıcaklık 98 dereceye geldiği anda FPS düşmesiları falan yiyorum. Mesela R6 oynarken 40 FPS gösteriyor Ultra-Low fark etmiyor laptop yine aynı değerleri gösteriyor. Ben bundan bıktım usandım artık Gaming laptop mu aldım tost makinesi mi belli değil. Amazon Amerika’dan aldığın için garantisi var mı yok mu onu da bilmiyorum.

Yardım ederseniz sevinirim.
Ben de aynı sorunları yaşıyorum, çözüm bulabildin mi?

Ben 2020 model Nitro 5 aldım 93 94 dereceleri görüyorum. Biraz daha bekleyip Predator Helios 300 2020 almadığım için üzülüyordum ama sanırım bunun Nitroyla da alakası yokmuş.

Technopat incelemesinde 73 74 derecelerde halbuki. Oynanan oyuna göre de değişir mi bu kadar?

Yeni konular

Geri
Yukarı