Acer Predator Helios 300 vs Gigabyte Aorus 5

Bütçe
12.000
Daha fazla  
Merhabalar, iki ürün arasında kaldım bütçem 12K. Ürün kalitesi, servisi vs. hangisinde daha iyidir sizce.

https://www.amazon.com/Acer-Predato...d=1&keywords=helios+300&qid=1606034838&sr=8-3

Gigabyte Aorus 5 - 15.6" 144 Hz - Intel Core i7-10750H - GeForce RTX 2060 - 16 GB DDR4 - 512 GB SSD - Windows 10 Home - Gaming Laptop (Aorus 5 KB-7US1130SH) - Only @ Newegg - Newegg.com

NOT: Ürünlerin biri Amazon'da diğeri Newegg'de yurtdışından alındığında Türkiye garantisi olmadığını biliyorum. Bunu kabul ederek alım yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence dişinizi sıkın ve bunu alın.
Eğer bunu alamazsanız.
Bu daha iyi gibi.

Bence dişinizi sıkın ve bunu alın.
Eğer bunu alamazsanız.
Bu daha iyi gibi.

Hocam cevap için teşekkürler fakat yaklaşık 10 gün önce Monster Tulpar T5 v20.1 sipariş ettim yine aynı Spec'lerde bir laptop 12.000TL. Fakat 2 gün önce laptop elime ulaştığında ekranda 3 tane devasa gölgelenmeler vardı direk geri gönderdim. Bu yüzden yerel firmalara pek güvenim kalmadı açıkçası. Ürün kalitesi benim için daha fazla önem arz ediyor artık. Acer Predator modelinde kasa metal olduğu için onu tercih edeceğim gibi. Siz neden Aorus'u tercih ettiniz?

Hocam cevap için teşekkürler fakat yaklaşık 10 gün önce Monster Tulpar T5 v20.1 sipariş ettim yine aynı Spec'lerde bir laptop 12.000TL. Fakat 2 gün önce laptop elime ulaştığında ekranda 3 tane devasa gölgelenmeler vardı direk geri gönderdim. Bu yüzden yerel firmalara pek güvenim kalmadı açıkçası. Ürün kalitesi benim için daha fazla önem arz ediyor artık. Acer Predator modelinde kasa metal olduğu için onu tercih edeceğim gibi. Siz neden Aorus'u tercih ettiniz?

Bu bütçelerde Acer, MSI tercih edilmemeli. Yerel markalara güveniniz kalmasa bile GameGaraj öyle bir sıkıntıyı kesinlikle yaşatmaz. Tavsiyem GameGaraj'dan yana fakat dedigim gibi Acer alınmamalı bu bütçede o yüzden Gigabyte dedim.

Cevap için teşekkürler. Gigabyte Aorus 5 almaya karar verdim. Çerveleri daha ince, 300GR daha hafif ve soğutma performansı, CPU sıcaklıkları arasındaki fark 7-8 derece daha az. Ayrıca fiyatı vergilerle beraber 800 TL daha ucuza geliyor.

Geri
Yukarı