Acer Predator Helios Neo 16 alınır mı?

Bütçe
52000
Hocam yani sıkıntı değil mi bu yamukluk.

Sizde de böyle olması şaşırttı, demek ki kronik hocam.
Hocam siz kamera tarafından açıp kapatın PC yi ısınıp soğuduğu için olabilir

Eki Görüntüle 2204893Eki Görüntüle 2204894Hocam ekranda 2 ayda yamukluk oluştu sizde sıkıntı mıdır @revivality
hocam cihaz eğik değil menteşe tarafı biraz daha kalın üst kısma dığru inceliyor yani eğik değil

Hocam yani sıkıntı değil mi bu yamukluk.

Sizde de böyle olması şaşırttı, demek ki kronik hocam.
resim ekledim uç kısım inceliyor o yüzden yamuk gibi duruyor içiniz rahat olsun başka alan arkadaşa sordum ondada böyle

Dosya Ekleri

• IMG_20240527_135921.jpg
    IMG_20240527_135921.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20240527_135949.jpg
    IMG_20240527_135949.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Hocam ben MacBook Air m1'den geçtim ve predetorun ekranı daha iyi geliyor nedense. 50k bandında Monster almak bana mantıksız geliyor predetor varken çünkü mesela Turbo modda toplam 330 wattlık güç kaynağının hepsini kullanabiliyor GPU 140W CPU 125W mesela ben hep performans modundayım fazlasıyla yetiyor Turbo'ya gerek bile yok daha Turbo'yu sadece denemek için açtım fanları 6200 RPM olduğu için Turbo da ses çok çıkıyor.

Bu cihazı almayı istiyorum çok araştırdım kafamda soru işaretleri var hiçbir yerde hakkında yazı bulamamıştım sizin konuyu görene kadar aldığınız FPS değerleri örnek Valorant GTA Cyberpunk gibi oyunların sıcaklık değerleri ortalama olarak söyleyebilir misiniz ya da gördüğünüz bir dezavantajı tam tersi avantajı falan şimdiden teşekkür ederim.

Bu cihazı almayı istiyorum çok araştırdım kafamda soru işaretleri var hiçbir yerde hakkında yazı bulamamıştım sizin konuyu görene kadar aldığınız FPS değerleri örnek Valorant GTA Cyberpunk gibi oyunların sıcaklık değerleri ortalama olarak söyleyebilir misiniz ya da gördüğünüz bir dezavantajı tam tersi avantajı falan şimdiden teşekkür ederim.

GTA 5, Forza ve PUBG oynadım sadece o da az. Turbo mod FPS'i arttırıyor kesinlikle ama sıcaklıklardamin 90 95 oluyor. Performansdaki değerleride GTA 5'temin 67 Max 85 90 derece 2K Ultra ayarlarda FPS ise hatırlayamıyorum amamin 80 galiba. Forza 2 k Ultra ayarlar RTX Ultra DLSS kapalı ortalama 75min 69 falan derece DLSS açıncamin 80 derece. Ve bomba haber asetto da 99 derece :) sıcaklıklar bence gayet güzel mesela ASUS ROG'tamin 90 95 derece laptop. Ben MUX switchi hep kullanıyorum yazılımcı olduğum için Intel UHD kapalı sadece RTX 4070 açık. Bu sayede bütün programlar ekran kartında çalışıyor ve hızlı oluyor.

GTA 5, Forza ve PUBG oynadım sadece o da az. Turbo mod FPS'i arttırıyor kesinlikle ama sıcaklıklardamin 90 95 oluyor. Performansdaki değerleride GTA 5'temin 67 Max 85 90 derece 2K Ultra ayarlarda FPS ise hatırlayamıyorum amamin 80 galiba. Forza 2 k Ultra ayarlar RTX Ultra DLSS kapalı ortalama 75min 69 falan derece DLSS açıncamin 80 derece. Ve bomba haber asetto da 99 derece :) sıcaklıklar bence gayet güzel mesela ASUS ROG'tamin 90 95 derece laptop. Ben MUX switchi hep kullanıyorum yazılımcı olduğum için Intel UHD kapalı sadece RTX 4070 açık. Bu sayede bütün programlar ekran kartında çalışıyor ve hızlı oluyor.

Bende yazılım okuyacağım ondan dolayı almayı düşünüyordum ek olarak editörlük ile uğraşıyorum Premiere, After Effects, blander gibi uygulamaları kullanıyorum ne diyorsunuz 53000 TL'ye alınır mı?

Bende yazılım okuyacağım ondan dolayı almayı düşünüyordum ek olarak editörlük ile uğraşıyorum Premiere, After Effects, blander gibi uygulamaları kullanıyorum ne diyorsunuz 53000 TL'ye alınır mı?
O fiyatlara düştüyse alınır hocam en son 57k idi fiyatı. Yazılım için ideal çünkü hep ekranda olduğumuz için 2k ekran vs. güzel, can sıkılınca iki oyun girmelikde oluyor.

Diğer laptoplar için de mesela Asus Rog Strix g16 eğer benim için ekran kartı ve ekran önemli değil kalite önemli diyorsanız alınabilir ama 4060 ekran kartı.

O fiyatlara düştüyse alınır hocam en son 57k idi fiyatı. Yazılım için ideal çünkü hep ekranda olduğumuz için 2K ekran vs. güzel, can sıkılınca iki oyun girmelikde oluyor.

Diğer laptoplar için de mesela ASUS ROG STRIX G16 eğer benim için ekran kartı ve ekran önemli değil kalite önemli diyorsanız alınabilir ama 4060 ekran kartı.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Son bir sorum kaldı. İki güne cihazı almayı düşünüyorum. İlk defa laptop alacağım için biraz kararsız kalıyorum. Ek olarak, cihaza fanlı soğutuculu stantlardan gerekiyor mu ya da almamı tavsiye eder misiniz?

Onun dışında, "bunu şunu kesin yap" dediğiniz bir şey var mı? Son olarak, Docking Station tarzı bir şey kullanıyor musunuz? Çünkü 3 ekran, klavye, mouse, kulaklık, gamepad derken laptopta yer kalmıyor.

Ek olarak sormayı unutuğum bir şey daha var kasamda kullandığım 2280 2TB M.2 SSD'yi bu cihaza takmak istiyorum cihazı sökme durumunda garanti dışı kalır mı bir bilginiz var mı?

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Son bir sorum kaldı. İki güne cihazı almayı düşünüyorum. İlk defa laptop alacağım için biraz kararsız kalıyorum. Ek olarak, cihaza fanlı soğutuculu stantlardan gerekiyor mu ya da almamı tavsiye eder misiniz?

Onun dışında, "bunu şunu kesin yap" dediğiniz bir şey var mı? Son olarak, Docking Station tarzı bir şey kullanıyor musunuz? Çünkü 3 ekran, klavye, mouse, kulaklık, gamepad derken laptopta yer kalmıyor.

Ek olarak sormayı unutuğum bir şey daha var kasamda kullandığım 2280 2TB M.2 SSD'yi bu cihaza takmak istiyorum cihazı sökme durumunda garanti dışı kalır mı bir bilginiz var mı?

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
Hocam laptopu almaktan vazgeçebilirsinizde. Ekranımda şuan bir tane beyaz piksel ölüsü var dün farkettim. Yamukluktan dolayı zaten garantiye gönderdim 25 günde geldi şimdi 1 tane ölü piksel için tekrar garantiye göndericem bir 25 gün daha. Yani laptop çok güzel ama kaliteli bir laptop değil kasa yapısı ve ekran çok sağlam değil onu bilerek alın ama 3ms 2k ekranı da piyasada bu fiyata bulamassınız işte. @mustafa_CJ @revivality hocalarım sizce ekrandaki 1 tane ölü beyaz piksel için garantiye gerek var mı.

Hocam laptopu almaktan vazgeçebilirsinizde. Ekranımda şu an bir tane beyaz piksel ölüsü var dün fark ettim. Yamukluktan dolayı zaten garantiye gönderdim 25 günde geldi şimdi 1 tane ölü piksel için tekrar garantiye göndereceğim bir 25 gün daha. Yani laptop çok güzel ama kaliteli bir laptop değil kasa yapısı ve ekran çok sağlam değil onu bilerek alın ama 3ms 2K ekranı da piyasada bu fiyata bulamazsınız işte. @mustafa_CJ @revivality hocalarım sizce ekrandaki 1 tane ölü beyaz piksel için garantiye gerek var mı?

Hocam ölü piksel kafaya takılacak bir şey değil şansınızı zorlamayın bence servise yolluyorsunuz ürünün başına bir iş gelir çok mecbur kalmadıkça servise gönderme riskine girmeyin.

Hocam laptopu almaktan vazgeçebilirsinizde. Ekranımda şu an bir tane beyaz piksel ölüsü var dün fark ettim. Yamukluktan dolayı zaten garantiye gönderdim 25 günde geldi şimdi 1 tane ölü piksel için tekrar garantiye göndereceğim bir 25 gün daha. Yani laptop çok güzel ama kaliteli bir laptop değil kasa yapısı ve ekran çok sağlam değil onu bilerek alın ama 3ms 2K ekranı da piyasada bu fiyata bulamazsınız işte. @mustafa_CJ @revivality hocalarım sizce ekrandaki 1 tane ölü beyaz piksel için garantiye gerek var mı?

Yamukluk konusunda nasıl bir çözüme ulaştınız.

Hocam ölü piksel kafaya takılacak bir şey değil şansınızı zorlamayın bence servise yolluyorsunuz ürünün başına bir iş gelir çok mecbur kalmadıkça servise gönderme riskine girmeyin.

hocam arkadaşlarında açıkladığı gibi yamuk değilmiş altı kalın üstü ince olunca curved gibi duruyor laptop, ilk defa böyle laptop görünce sıkıntı var sandım ama yokmuş.

Ölü pikselde de bilmiyorum gerçekten göndermeye değmezmiş gibi geliyor bir taraftan ama diğer taraftan bu konulara dikkat eden birisi olduğum için göndersem mi diyorum.

Hocam laptopu almaktan vazgeçebilirsinizde. Ekranımda şu an bir tane beyaz piksel ölüsü var dün fark ettim. Yamukluktan dolayı zaten garantiye gönderdim 25 günde geldi şimdi 1 tane ölü piksel için tekrar garantiye göndereceğim bir 25 gün daha. Yani laptop çok güzel ama kaliteli bir laptop değil kasa yapısı ve ekran çok sağlam değil onu bilerek alın ama 3ms 2K ekranı da piyasada bu fiyata bulamazsınız işte. @mustafa_CJ @revivality hocalarım sizce ekrandaki 1 tane ölü beyaz piksel için garantiye gerek var

Hocam arkadaşlarında açıkladığı gibi yamuk değilmiş altı kalın üstü ince olunca Curved gibi duruyor laptop, ilk defa böyle laptop görünce sıkıntı var sandım ama yokmuş.

Ölü pikselde de bilmiyorum gerçekten göndermeye değmezmiş gibi geliyor bir taraftan ama diğer taraftan bu konulara dikkat eden birisi olduğum için göndersem mi diyorum.

Hocam Acer servisinin politikaları nedir bilemiyorum geri gönderme ihtimali yüksek çünkü iade veya ekran değişimi yapılacagını sanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı