Acer teknik servis parça kaybolması

kotlinist

Hectopat
Acer dizüstü bilgisayarımı klavye, touchpad ve şarj ile ilgili sıkıntılar yüzünden garantiye yolladım.
Teknik servise ulaşma tarihi 12/01/2021.
Cihazı gönderirken içerisinde 8 GB orijinal bellek ve 8 GB kendimin alıp takmış olduğum bellek vardı.
Cihazım ulaştıktan sonra gelen mesajda cihazıma bellek ve SSD takmış olduğumdan dolayı garanti dışı kaldığı ve ücretli onarım yapılabileceği aktarıldı. Ben de bunun üzerine hiçbir işlem yapılmadan geri gönderilmesini talep ettim ve telefon üzerinden de hiçbir parçaya müdahale edilmemesini ekstra olarak söyledim.
Cihaz elime 26/01/2021 tarihinde ulaştı.
Bilgisayarı açtığımda ise takılı RAM miktarının 8 GB olduğunu görür görmez şoka uğradım. Hemen altını açtım ve 8 GB orijinal bellek yerine 1 GB bilinmeyen bir marka bellek takıldığını gördüm. Hemen resmini çekip servise mail yolladım. Gelen cevap ise "bu konuda cihaz tarafımızca ücret kabul edilmediğinden işlemsiz olarak gönderilmiştir."
Bu tamamen yalan. Gönderdikleri 1 GB bellek de hasarlı zaten, bilgisayar algılamıyor o belleği.
Mağdur edildim. Bilgisayarımın düşük performansı yüzünden işlerimde sıkıntıya uğradım. Acilen bu sorunumun giderilmesini istiyorum. Rezillikten başka bir şey değil. Hangi tanıdığımı görsem asla Acer'e bulaşmamalarını söylüyorum artık. Az önce CİMER ve Şikayetvar sitesine kayıt açtım. Daha ne yapabilirim, tavsiyeleriniz nelerdir?

Dosya Ekleri

• acer.jpg
    acer.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 199
Bilemiyorum. Servise yollamadan önce şöyle bir şikayetlere bakmıştım aslında sorumsuz olduklarını yazmış pek çok kişi ama dedim bana denk gelmez herhalde. Olana bak.
Hocam evde 2 tablet var 1 laptop 3 ü de Acer. Ve şu ana kadar servis veya cihaz olarak hiç sorun yaşamadım, Acer güzel marka fakat böyle bir şey neden yapmışlar anlamadım.

Bilemiyorum. Servise yollamadan önce şöyle bir şikayetlere bakmıştım aslında sorumsuz olduklarını yazmış pek çok kişi ama dedim bana denk gelmez herhalde. Olana bak.

Hocam çok geçmiş olsun rezil bir yer bende yolladım 10 şubatta RAM takılması için hala onlarda size önerim alıp takmış olduğunuz RAM'im faturası vs ve laptop ile tüketici haklarına başvurmanız inşallah sorununuz çözülür böyle bir şeyi mahalle pcleri yapar derler gerçek servis yapıyor çok kötü. Türkiye de Acer ve asusa SMS infocomm denilen yerin bakması çok saçma en iyi iki markaya hiç yakışmayan bir servis.

Hocam iddanız hırszılık üzerine emin misiniz? Ciddi bir olay, kanıtlayabilecek misiniz?

Hocam şikayetvara bakarsanız bu sorundan çok fazla kişi muzdarip olmuş durumda dediğiniz gibi ya kimse kanıtlayamıyor ya da firmanın çok sağlam arkası var. Servis çalmaz diyorsanız bence bu kadar insan garanti servisini boşuna suçlamaz.

Hocam şikayetvara bakarsanız bu sorundan çok fazla kişi muzdarip olmuş durumda dediğiniz gibi ya kimse kanıtlayamıyor ya da firmanın çok sağlam arkası var. Servis çalmaz diyorsanız bence bu kadar insan garanti servisini boşuna suçlamaz.

Benim de aynı yer ile ilgili şikayetim var bu kadar ciddi değil 20 gün olan tamir süresi 19. günde tamamladılar ama yasal olarak onlar haklı yapabileceğim bir şey yok. Sizin durumda direk hırsızlık var ciddi bir olay.

Benim de aynı yer ile ilgili şikayetim var bu kadar ciddi değil 20 gün olan tamir süresi 19. günde tamamladılar ama yasal olarak onlar haklı yapabileceğim bir şey yok. Sizin durumda direk hırsızlık var ciddi bir olay.

Hocam bende yolladım buraya 10 şubatta kayıtı 15 şubatta açtılar içine RAM koyup yolladım bir de fan ses yapıyordu onu yazdım hala bir gelişme yok sizin neydi sorun 19 gün sürdü?

Yeni konular

Geri
Yukarı