Telefonun ekranını parçalayan teknik servis

Gerçekten içler acısı, baş ağrısından duramıyorum sabahtan bu yana!

Teşekkür ederim, sürecin her aşamasını buraya yazacağım.

Parasında da değilim, 500 liram zaten şu an havaya uçmuş durumda. Asıl olay sanırım @Penaldo'nin de dediği gibi anakart değişimi için istenen ücreti kabul etmemede, ama saçma olan zaten ücretini ödediğim ekranın tamir edilmemesi, hadi tamir etmeden gönderip 500 liranın "üstüne yatacaksın" bari çalışan ekranımı kırma be adam!

Bilemiyorum, bu durumu nasıl kanıtlarım hiçbir bilgim yok. Tek güvencem kargonun sağlam, kutunun hasarsız gelmesi ve ürün bilgi formunda kırık yazmaması.
Hocam köküne kadar devam edin bu ahlaksızları sizin gibi insanlar temizler ancak.

İşte bu gibi şerefsizlikler yüzünden bir ürün alırken en son baktığım yada hiç bakmadığım bir detaydır garanti süresi. Alışverişlerimin hiçbirinde garanti süresi belirleyici değildir. Bir bahane bulup hatta başka bir parça ile alakası olmayan bir donanımı ilişkilendirip garanti kapsamından çıkaracak olduktan sonra bana 150 yıl garanti versen ne olur vermesen ne olur. Şerefsizliğin resmini çizebilir misin deseler, 2 donanımın toplam tutarının telefonun kendisinden pahalıya mal oluyor olmasını gösterip evet çizebilenler var cevabını bile verebilirsiniz.
Ben bu konulardan çok anlamıyor olsam da eğer bir yolu varsa, ekranda ki kırığın anakarta olan etkisini ispatlamalarını isteyin, bu kırığın anakartın garanti kapsamına etkisini açıklasınlar.
Ekran için 500 TL istenmiş anakartın tutarı bile belli değilken siz de niye ekran değişimine onay verdiniz anlamadım. Belli ki astarı yüzünden pahalıya gelecek.
Selam, anakarta dışarıdan müdahale edebilecek yetkim,bilgim yok. Zaten bilgisayar kasası gibi açabildiğim bir kasa da değil o yüzden fabrika çıkışı/benden kaynaklanmayan bir sorun olduğuna emindim ki bu ücreti kabul ettim, zaten göz zevkini bozan bir kırık vardı.

Ekran kırık olduğu zaman, ekranı yerinden çıkartıp anakarta bakma şansları olmadığından dolayı, ekranı çıkarırken oluşabilecek kırılmaları engellemek adına Samsung tarafından böyle bir politika izleniyormuş. Ekranda en ufak kırık dahi varsa kasayı açmadan önce ekran değişimi isteniyor.

İyi güzelde size ekran kırığı sebebi ile anakartın garanti dışı kaldığı söylenmiş, ekrana 500 TL isteyen servis anakarta kaç para isteyecekti ki, diyorum ya astarı yüzünden pahalıya geleceği belliymiş. Garanti dışı kaldığını söylediklerinde Allah belanızı versin deyip kapatacaktınız hepsi bu kadar. Tabi ki geçmiş olsun umarım telafisi yada bedelini ödetme şansı elinize geçer ama onlar şanslarını dener çünkü şerefleri yok siz ne kadar müsade ederseniz o kadar yapabilirler bunu.
İyi güzelde size ekran kırığı sebebi ile anakartın garanti dışı kaldığı söylenmiş, ekrana 500 TL isteyen servis anakarta kaç para isteyecekti ki, diyorum ya astarı yüzünden pahalıya geleceği belliymiş. Garanti dışı kaldığını söylediklerinde Allah belanızı versin deyip kapatacaktınız hepsi bu kadar. Tabi ki geçmiş olsun umarım telafisi yada bedelini ödetme şansı elinize geçer ama onlar şanslarını dener çünkü şerefleri yok siz ne kadar müsade ederseniz o kadar yapabilirler bunu.
Kardeşim benden 500 TL aldınız ekran değişimi için, gönderdiğiniz telefonun haline bakın diye görsel paylaşın tüketici hakem heyetine de başvurun, dediğim gibi çok anlamıyor olsam da daha ne kaybedersiniz ki.

Kardeşim benden 500 TL aldınız ekran değişimi için, gönderdiğiniz telefonun haline bakın diye görsel paylaşın tüketici hakem heyetine de başvurun, dediğim gibi çok anlamıyor olsam da daha ne kaybedersiniz ki.
Garanti dışı olayı Samsung genel merkezinin koyduğu bir "kural" bu yüzden elimden bir şey gelmiyor. Ayrıca, ekran kırılmaları garanti dışı kapsamına girdiğinden durumu ilk başta saçma bulsam da genel merkezin açıklamasıyla normal karşılamıştım. Umarım çözüme ulaşırız, iyi dileklerin için teşekkür ederim.
31.05.2020 10:00 Ekleme.

Gece samsung sitesi üzerinden şikayet kaydı oluşturdum. Bu durumları inceleyen bir ekipleri varmış ve gerekli kontrolleri sağladıktan sonra beni arayıp durum hakkında bilgilendirme yapacaklarmış. Pazar günü olduğundan dolayı ihtimal vermesem de gün içinde çağrı gelirse ekleme yapacağım.
01.06.2020. 14:00 Ekleme.

Samsung'a ilettiğim mesaja istinaden Samsung çözüm merkezi bugün benimle iletişime geçti. Durum hakkında bilgi alıp beni tekrar arayacaklarmış.

Ekranımdaki kırığın anakartı test ederken olmuş olabileceğinden, kargoda oluşabilecek hasarlardan, yetkili servis tarafından mutlaka bildirim yapıldığından bahsetti, hikaye yani.

Fotoğrafları buraya da ekledim ve aynı şekilde Samsung mesajına da eklemiştim. İletişime geçen adam kargodan oluşabileceğini söyleyince sinir katsayım arttı, diyorum ki, yahu be adam ekran kırık olsa ya da ne bileyim köşeden darbe yese sağdan soldan çatlasa, orijinal kutuda göndermeme ve kutunun hasarsız olmasına rağmen derim ki, hadi beelki olabilir. Ama ekran ikiye yarılmış ikiye!!!

Neyse, bugün müsait olamadım THH başvurusu için. Yarına kaldı gibi.

Son düzenleme:
Garanti dışı olayı Samsung genel merkezinin koyduğu bir "kural" bu yüzden elimden bir şey gelmiyor. Ayrıca, ekran kırılmaları garanti dışı kapsamına girdiğinden durumu ilk başta saçma bulsam da genel merkezin açıklamasıyla normal karşılamıştım. Umarım çözüme ulaşırız, iyi dileklerin için teşekkür ederim.
31.05.2020 10:00 Ekleme.

Gece samsung sitesi üzerinden şikayet kaydı oluşturdum. Bu durumları inceleyen bir ekipleri varmış ve gerekli kontrolleri sağladıktan sonra beni arayıp durum hakkında bilgilendirme yapacaklarmış. Pazar günü olduğundan dolayı ihtimal vermesem de gün içinde çağrı gelirse ekleme yapacağım.
01.06.2020. 14:00 Ekleme.

Samsung'a ilettiğim mesaja istinaden Samsung çözüm merkezi bugün benimle iletişime geçti. Durum hakkında bilgi alıp beni tekrar arayacaklarmış.

Ekranımdaki kırığın anakartı test ederken olmuş olabileceğinden, kargoda oluşabilecek hasarlardan, yetkili servis tarafından mutlaka bildirim yapıldığından bahsetti, hikaye yani.

Fotoğrafları buraya da ekledim ve aynı şekilde Samsung mesajına da eklemiştim. İletişime geçen adam kargodan oluşabileceğini söyleyince sinir katsayım arttı, diyorum ki, yahu be adam ekran kırık olsa ya da ne bileyim köşeden darbe yese sağdan soldan çatlasa, orijinal kutuda göndermeme ve kutunun hasarsız olmasına rağmen derim ki, hadi beelki olabilir. Ama ekran ikiye yarılmış ikiye!!!

Neyse, bugün müsait olamadım THH başvurusu için. Yarına kaldı gibi.
Merhaba,

@abigailcat5 hesabıma erişimimi kaybettim o yüzden bu hesabı açtım ve buradan devam edeceğim.

06.06.2020 16:00 Ekleme.

Samsung çözüm merkezi aradı ve bu durumda yapılabilecek bir şey olmadığını belirtti. THH 18 Haziran tarihinde faaliyetlerine başlayacakmış beklemekten başka çaremiz yok.

Neden ekranımı parçaladılar diye sorduğum zaman şöyle bir şeyden bahsedildi;
"Ekran değişimine başlandı, ekran değiştirilirken anakarta dışarıdan müdahale edildiği görüldü ve fiyat güncellemesi için telefon sahibi arandı. Fiyat kabul edilmediği için telefon iade edildi."

Çözüm merkezindeki personele anakarta nasıl dışarıdan müdahale edebilirim diyorum cevap yok, bu hani bir laptop veya bilgisayar değil ki vidaları sökeyim telefonun içine bakayım? Telefonu ben gönderdiğimde anakarta dışarıdan müdahale edilmesine, dolayısıyla ekranın açılmasına işaret eden herhangi bir şey var mı? Bir zorlama veya güvenlik kağıdının bozulması vs.(ne olduğunu bilmiyorum hani laptoplarda vidaların üstüne kağıt kapatmaları veya vidaları boyamaları gibi güvenlik önlemlerinden bahsetmeye çalıştım) yok, ee nereden müdahale edebilirim ben?

Hadi senaryo yazalım yazılım yüklemeye çalışmış olalım, yazılım yükleyince anakartın rengi mi değişiyo dışarıdan gözle görülebilir bir değişiklik mi oluyor?

gibi gibi gibi sorularıma cevap alabilmiş değilim. Samsung merkezi de müşteri yerine teknik servisin yanında olmaya devam ediyor. Umarım THH den istediğimiz sonucu alabiliriz.

Ayrıca, herhangi bir yetkili bu mesajı okuyor ise @abigailcat5 hesabıma erişimin olmamasıyla alakalı özelden görüşmek isterim.
Ekleme: 02.07.2020 itibarı ile sonunda, garip "bürokratik" işlerin tatlıya bağlanmasına müteakiben, ilimdeki THH'ye şahsen başvurmuş bulunuyorum. Cihazın fatura ücreti 2844 TL -Hat üzerine almıştım ve aldığım zaman Hepsiburada gibi sitelerde 2200 TL idi- şu an 3.000'e yaklaşmış durumda bu sebeple cihazın yenisi ile değişimini talep ettim. Samsung Türkiye garantili olduğundan dolayı Samsung'un savunması beklenecek imiş. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı